Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:21 lipca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel
A+ A A-

ROSZADA GMINNYMI PIENIĘDZMI ZAKOŃCZONA - NAJWAŻNIEJSZE DECYZJE SĄ BARDZO ZASKAKUJĄCE

W ubiegły piątek rada miejska i burmistrzowie do późna debatowali nad kształtem budżetu gminy. Najważniejsze dla wszystkich mieszkańców decyzje – mniej lub bardziej zaskakujące – nie zapadły jednak w zupełnej zgodzie. Demokratyczną większością głosów weszły w życie uchwały, które jednak budzą kontrowersje wśród społeczeństwa.

 Zdecydowanie przeciwstawne stanowiska poszczególnych klubów radnych skutkowały bardzo emocjonującą dyskusją, która mogłaby trwać bardzo długo, gdyby nie głos radnego, który w formalnej prośbie wniósł o natychmiastowe zakończenie dyskusji nad sprawą odważnych „cięć" finansowych w gryfickiej oświacie i podjęcie konkretnych działań.

 

W efekcie głosowania zdecydowano między innymi o:

- kolejnych radykalnych modyfikacjach w Zakładzie Gospodarki Komunalnej, które przyczyniają się do całkowitej zmiany charakteru jednostki (tym razem sprawa dotyczyła cmentarza komunalnego, wodociągów i kanalizacji oraz całkowitego usunięcia z planu rocznego funduszy przeznaczonych na utrzymanie zieleni miejskiej);

- likwidacji etatu zastępcy dyrektora Gimnazjum Nr 1 w Gryficach;

- likwidacji jednego etatu nauczycielskiego w Szkole Podstawowej Nr 3 w Gryficach;

- likwidacji znacznej części funduszy Urzędu Miejskiego.

 

Wiele uwagi poświęcono również postulatowi klubu radnych Razem dla Przyszłości, który dotyczył budowy boisk w Borzęcinie i Borzyszewie. Pomysłodawcy uchwały spotkali się z krytyką pozostałych radnych, którzy uznali, że lepszym rozwiązaniem byłoby przekazanie środków na odkładaną w czasie budowę kotłowni w Prusinowie zamiast „drugorzędnej" inwestycji w tych słabo zaludnionych wioskach.

Kontrowersje wzbudziła również sprawa finansowania monografii gryfickiego klubu sportowego „Sparta", która dzięki większości głosów będzie w tym roku kosztowała gminę 27.000 złotych.

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk