Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:24 lutego 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest
A+ A A-

ROSZADA GMINNYMI PIENIĘDZMI ZAKOŃCZONA - NAJWAŻNIEJSZE DECYZJE SĄ BARDZO ZASKAKUJĄCE

W ubiegły piątek rada miejska i burmistrzowie do późna debatowali nad kształtem budżetu gminy. Najważniejsze dla wszystkich mieszkańców decyzje – mniej lub bardziej zaskakujące – nie zapadły jednak w zupełnej zgodzie. Demokratyczną większością głosów weszły w życie uchwały, które jednak budzą kontrowersje wśród społeczeństwa.

 Zdecydowanie przeciwstawne stanowiska poszczególnych klubów radnych skutkowały bardzo emocjonującą dyskusją, która mogłaby trwać bardzo długo, gdyby nie głos radnego, który w formalnej prośbie wniósł o natychmiastowe zakończenie dyskusji nad sprawą odważnych „cięć" finansowych w gryfickiej oświacie i podjęcie konkretnych działań.

 

W efekcie głosowania zdecydowano między innymi o:

- kolejnych radykalnych modyfikacjach w Zakładzie Gospodarki Komunalnej, które przyczyniają się do całkowitej zmiany charakteru jednostki (tym razem sprawa dotyczyła cmentarza komunalnego, wodociągów i kanalizacji oraz całkowitego usunięcia z planu rocznego funduszy przeznaczonych na utrzymanie zieleni miejskiej);

- likwidacji etatu zastępcy dyrektora Gimnazjum Nr 1 w Gryficach;

- likwidacji jednego etatu nauczycielskiego w Szkole Podstawowej Nr 3 w Gryficach;

- likwidacji znacznej części funduszy Urzędu Miejskiego.

 

Wiele uwagi poświęcono również postulatowi klubu radnych Razem dla Przyszłości, który dotyczył budowy boisk w Borzęcinie i Borzyszewie. Pomysłodawcy uchwały spotkali się z krytyką pozostałych radnych, którzy uznali, że lepszym rozwiązaniem byłoby przekazanie środków na odkładaną w czasie budowę kotłowni w Prusinowie zamiast „drugorzędnej" inwestycji w tych słabo zaludnionych wioskach.

Kontrowersje wzbudziła również sprawa finansowania monografii gryfickiego klubu sportowego „Sparta", która dzięki większości głosów będzie w tym roku kosztowała gminę 27.000 złotych.

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*