Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 lipca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary
A+ A A-

DO WYBORU, DO KOLORU- ZAJĘCIA W SP PRUSINOWO

Projekt WYRÓWNAĆ SZANSE w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki realizowany jest w Szkole Podstawowej w Prusinowie od grudnia 2012 roku. Działaniami objęci są wszyscy uczniowie klas IV - VI. Uczniowie biorą udział w siedmiu różnych zajęciach, które odbywają się w ciągu tygodnia i w soboty.

Nasi uczniowie w ramach działania „Zdrowo i bezpiecznie żyj” prowadzonych przez pana Tomasza Olejnika wyjeżdżają na basen i uczą się aktywnie spędzać czas. Natomiast z panią Grażyną Stańczyk poznają zasady zdrowego odżywiania i bezpiecznego spędzania czasu na świeżym powietrzu. W październiku odbyło się spotkanie uczniów z fizjoterapeutą, który zbadał dzieci pod kątem wad postawy i zalecił tym, którzy potrzebowali odpowiednie ćwiczenia. W tym dniu również uczniowie przypominali sobie i ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy – pod kierunkiem ratownika medycznego. Fizjoterapeuta i pani ratownik są pracownikami Przychodni Rodzinnej MIL-MED w Gryficach. W listopadzie w ramach zajęć Zdrowo i bezpiecznie żyj odbyło się spotkanie z panią Sarą Fedeńczak. W bardzo obrazowy i przystępny sposób uczniowie zostali zapoznani z tym, jak należy zdrowo się odżywiać, jakich produktów unikać. Co dzieje się z pokarmem, który spożywamy i jak on wpływa na organizm. Niektórzy uczniowie postanowili  zmienić swój styl odżywiania. W styczniu na zajęcia została zaproszona instruktorka Zumby- pani Justyna. Zumba, to połączenie fitnessu z tańcem. W rytm muzyki latynoamerykańskiej uczniowie z wielkim zaangażowaniem przetańczyli zajęcia. Tak im się spodobał ten sposób zdrowej aktywności, że zdołali namówić panią Justynę na kolejne marcowe zajęcia. Przed uczestnikami projektu jeszcze wiele ciekawych zajęć, ponieważ zakończenie realizacji projektu jest zaplanowane na koniec lipca.

                                              Asystent koordynatora projektu     

                                              Grażyna Iwańczyk - Stańczyk 

 

 

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk