Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:19 lipca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław
A+ A A-

ZAPRASZAMY NA TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ- XV MEMORIAŁ IM. SŁAWKA BIAŁEGO

15.02.2014 r.

10:00- uroczyste otwarcie turnieju

10:15 - ok. 20:00- mecze eliminacyjne w grupach

16.02.2014 r.

10:00- mecze finałowe

Uroczyste zakończenie turnieju

Hala Sportowa Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gryficach

ul. Rodziewiczówny 6

WSTĘP  WOLNY

 

Zespoły uczestniczące w Turnieju:

GRUPA  "A"                                                       GRUPA  "B"

A1/  "GRYF  ARENA " GRYFICE                             B1/   ZEG  GRYFICE

A2/   MW. ŚWINOUJŚCIE                                    B2/  "VOLLEY TEAM" ŚWINOUJŚCIE

A3/  "REGA" TRZEBIATÓW                                  B3/   SZCZECIN

 

KOLEJNOŚĆ SPOTKAŃ:

SOBOTA   15.02.2014  OD  GODZ.  10.00 

1.  A1 - A3     2. B1 - B3     3. A2 - A3     4. B2 - B3     5. A1 - A2     6.  B1 - B2

PÓŁFINAŁY :        1. II A - I B             2. IA - IIB 

 

 NIEDZIELA  16.02.2014  OD GODZ.  10.00:

1. MECZ O V  MIEJSCE / III A - III B /             2. MECZ O III  MIEJSCE         3.  MECZ FINAŁOWY

 

Życiorys:

Sławomir  BIAŁY  /1962 - 1999/
   

Urodził się 22 lipca 1962 r. w Gryficach. Od najmłodszych lat kochał sport.

W latach 1977 – 1981 w gryfickim liceum uczestniczył w dodatkowych zajęciach sportowych. Następnie rozpoczął studia na kierunku wychowania fizycznego
w Gorzowie Wielkopolskim. Był nie tylko studentem, kochał sport a przede wszystkim piłkę siatkową. Poświęcał jej więcej czasu niż innym dyscyplinom sportu. Został czynnym zawodnikiem uczelnianej drużyny piłki siatkowej oraz zawodnikiem „STILONU” Gorzów. Z siatkówką nie rozstawał się nigdy, nawet wtedy, gdy odbywał roczne przeszkolenie wojskowe w gryfickiej brygadzie rakietowej. I tutaj przyczynił się do sukcesów jednostki w rozgrywkach piłki siatkowej. Nie przestawał tylko na grze dyscyplina ta była dla Niego czymś więcej. Był współautorem reaktywowania w Gryficach drużyny piłki siatkowej, doprowadzając tą drużynę poprzez kolejne awanse do drugiej ligi. Większość z nas pamięta te chwile sukcesów i wzruszeń jakie dostarczała nam Jego gra w zespole.

Postanowił swoje umiejętności i doświadczenia sportowe przekazać młodszym pokoleniom. 01 września 1986 roku rozpoczął pracę w Szkole Podstawowej Nr 3 w Gryficach. Z podjęciem pracy w szkole wiązaliśmy obopólnie dużo nadziei. Był młody, pełen zapału, twórczy i bardzo życzliwy dzieciom. Z miejsca stał się ich idolem. Imponował sprawnością, kulturą osobistą, spokojem ducha. Nowa sala gimnastyczna stworzyła ogromne pole do popisu. Był inteligentny, pragnął ciągle iść naprzód, zdobywać kolejne sukcesy oraz uzupełniać swoją wiedzę. W styczniu 1991 roku ukończył studia podyplomowe, uzyskując dyplom trenera II klasy piłki siatkowej na AWF we Wrocławiu, pomogło Mu to zdobyć jeszcze większe doświadczenie w pracy z uczniami i osiągając z nimi coraz lepsze wyniki.

Rozsławił imię szkoły oraz miasta w regionie i Polsce. W roku szkolnym 1992/1993 drużyna chłopców i dziewcząt uzyskała pierwsze miejsce w wojewódzkiej lidze młodzików, a w finale wojewódzkim chłopcy I miejsce, a dziewczęta II miejsce. Pod Jego okiem chłopcy zdobyli II miejsce w Mistrzostwach Makroregionu Wielkopolskiego oraz awans do finału Ogólnopolskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej, gdzie zajęli XII miejsce w Polsce. Byliśmy z Niego bardzo dumni, tym bardziej, że dwa lata później powtórzył te sukcesy, za co był wielokrotnie wyróżniany nagrodami dyrektora, a w roku 1995 nagrodą Kuratora Oświaty. Dwa lata później doprowadził drużynę chłopców naszego liceum do jakże zaszczytnego dla nich, pierwszy raz w dziejach tej szkoły, pierwszego miejsca w finale wojewódzkim szkół średnich.

Sławek zapisał się w kronikach szkoły i naszego miasta jako wspaniały młody człowiek, przyjaciel, wychowawca, sportowiec, a przede wszystkim dobry organizator imprez sportowych.
Odszedł od nas 24 stycznia 1999 roku po ciężkiej chorobie.

 

źródło: www.galps.gryfice.eu

 

 

 

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*