Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:27 maja 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan
A+ A A-

ZIMOWISKO MINISTRANTÓW Z GRYFIC

W dniach od 17 do 20 lutego 2014 roku grupa ministrantów wyjechała na zimowisko do Szklarskiej Poręby. Chłopcy wraz z opiekunem ks. Pawłem Wiśniewskim każdego dnia byli na wspólnej Eucharystii oraz wspólne zwiedzali.

W poniedziałek wczesnym rankiem wszyscy w dobrych humorach wyjechali z Gryfic. Po drodze zwiedzili ogromną figurę Chrystusa w Świebodzinie. Następnie już w samej Szklarskiej Porębie zobaczyli hutę szkła, Muzeum Minerałów, cudowny Złoty Widok, kamień Chybotek oraz wodospad Szklarki.

W następnym dniu ministranci udali się do Wrocławia- tam podziwiali Panoramę Racławicką, widok z wieży katedry oraz inne zabytki stolicy Dolnego Śląska. W trzecim dniu pokonali trudną i oblodzoną drogę na Śnieżkę oraz zwiedzili zabytkowy, drewniany kościółek, Krucze Skały, ogromną zaporę oraz punkt anomalii grawitacyjnej. W ostatnim dniu chłopcy zwiedzili Wodospad Kamieńczyka, zakręt śmierci i inne atrakcje Szklarskiej Poręby.  W czwartek późnym popołudniem ministranci wrócili i żałowali, że to już koniec wspólnych zimowych wypraw.

Tekst i foto: ks. mgr lic. Paweł Wiśniewski (Gryfice)

 

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*