Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/gryfice/public_html/gryfice.eu/images/harcerze
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/harcerze


Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:19 sierpnia 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian
A+ A A-

GRYFICKIE "CICHE CIENIE" NA PODIUM

W dniach 21-23 marca br. w Myśliborzu odbyła się kolejna edycja rajdu „Expecto Patronum", którego motywem przewodnim była akcja pod Arsenałem. W tym roku wzięła w niej udział nasza gryficka drużyna i.... okazała się niezawodna! Tym razem, trzeba przyznać, trzynastka zdecydowanie była szczęśliwą liczbą. Dlaczego? Dlatego, że właśnie tyle osób pojechało z 42. Gryfickiej Drużyny Harcerskiej „Ciche Cienie" na podbój myśliborskich okolic.

Prócz zdobycia nowych znajomości, wielkiej dawki świetnej zabawy, chcieliśmy w ten sposób sprawdzić, czy o szaroszeregowej akcji „Meksyk II" wiemy wystarczająco dużo, a przy okazji posiadane już wiadomości rozszerzyć o jakieś kolejne. I czy to się udało? Jak najbardziej! W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy PIERWSZE MIEJSCE przynosząc, po raz kolejny, sławę Gryficom. Ale zanim do tego doszło, po drodze czekał na nas mini-recital piosenki szaroszeregowej i turniej wiedzy o Szarych Szeregach. Podczas sobotniej trasy mieliśmy moc wrażeń i atrakcji. Anita Michnicz oraz Aleksandra Gaweł za pomocą radiostacji nawiązały swoją łączność krótkofalarską w tamtejszym klubie łącznościowym. Na kolejnym punkcie przedstawialiśmy przebieg siatki alarmowej, która została wykorzystana w przygotowaniu czekających w gotowości członków grupy odbijającej „Rudego" z więźniarki.

Czwórka naszych najmłodszych harcerzy - Kasia Antonowicz, Marysia Murawka, Ola Laskowska, Martyna Pilipionek zmagała się z zadaniami pasującymi rodem do „Zawiszaków", czyli poszukiwaniem listów oraz przekazywaniem tajnego meldunku „Bojowym Szkołom". Na punkcie pt. „Związek Koniczyn" zarówno młodsi jak i starsi zajmowali się udzielaniem pierwszej pomocy, a męska część naszego patrolu odpowiadała za przetransportowanie na noszach rannej harcerki - w czym należy za wielkie poświęcenie nagrodzić Kubę Jaksima oraz Mikołaja Witaszka. A to jedynie część z zadań, jakie czyhały na naszych gryfickich harcerzy! Prócz tego odbył się turniej „Znaj znak!" oraz konkurs strzelania! W tym miejscu należałoby pogratulować Martynie Murawce , która na pięć oddanych strzałów trafiła pięciokrotnie w „dychę"!
W niedzielny poranek, gdy nastał czas powrotu do domu, każdy z nas mógł powiedzieć, że był to niezwykły weekend! Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy wzięli udział w naszym rajdzie, a byli to: Mikołaj Witaszek, Martyna Murawka, Marysia Murawka, Aleksandra Laskowska, Alina Zuchmańska, Dominika Jankowska, Kasia Antonowicz, Aleksandra Gaweł, Dominika Jaksim, Jakub Jaksim, Martyna Pilipionek oraz Anita Michnicz. Nie da się ukryć, że stworzyliście niesamowicie zgrany zespół, z którym nawet góry można by przenosić!

Przypominamy wszystkim, że trwa nasza harcerska akcja „1% dla ZHP". Zachęcamy do wpisywania w formularze PIT następujących danych: numer KRS 0000278582, cel szczegółowy 0750. Dzięki wsparciu będziemy mogli dalej nieprzerwanie zmieniać ten świat i zostawiać go trochę lepszym, niż go zastaliśmy - jak to powiedział kiedyś Robert Baden-Powell, twórca skautingu. Czuwaj!

Dh Paweł Kamiński

{gallery}harcerze{/gallery}

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk