Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 marca 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław
A+ A A-

BIAŁA SOBOTA W WOJEWÓDZKIM SZPITALU SPECJALISTYCZNYM

16 lutego 2013r. Caritas ArchidiecezjiI Szczecińsko-Kamieńskiej zorganizował „Białą Sobotę” z okazji Światowego Dnia Chorego. Bezpłatne badania przeprowadzali lekarze specjaliści z Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie przy ul. Arkońskiej.

Pacjenci zasięgnęli bezpłatnych porad i konsultacji w zakresie kardiologii, gastrologii, endokrynologii, ortopedii, reumatologii, neurologii, chirurgii naczyń, dermatologii, laryngologii, okulistyki oraz psychologii. Ze wskazań lekarskich wykonywano także USG tarczycy, EKG oraz pomiar ciśnienia tętniczego krwi. Po zakończeniu badań każdy pacjent otrzymał kartę konsultacyjną z dalszymi zaleceniami dla lekarza rodzinnego.
Praktyka dowodzi, że realizacja tego typu akcji przynosi wiele korzyści, jakie w warunkach ogólnego deficytu dostępności do usług zdrowotnych płynąć mogą z bezpośredniego kontaktu pacjentów z lekarzem i innymi specjalistami z dziedziny ochrony zdrowia. Ta społecznie cenna inicjatywa spotkała się z szerokim zainteresowaniem pacjentów, jak również z dużą frekwencją- łącznie w badaniach wzięło udział czterdziestu dwóch mieszkańców Gminy Gryfice i Karnice. W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim zainteresowanym za udział w akcji „Biała Sobota” i prosimy wyczekiwać informacji na temat kolejnych działań w tej kwestii.

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk