Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:20 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna, Rafał
A+ A A-

20 LAT MINĘŁO...JAK JEDEN DZIEŃ- JUBILEUSZ "GRYFICKICH ECH"

20 lat, setki artykułów – wzruszenia, kontrowersje, emocje i codzienne problemy…tak w wielkim skrócie można podsumować działalność gazety.

         Każdy okrągły Jubileusz jest okazją do podsumowania minionego etapu. Uroczystości Jubileuszowe są także rzadką okazją do spotykania się kilku pokoleń ludzi, którzy przez lata tworzyli „Gryfickie Echa”. Właśnie tak było podczas uroczystości z okazji 20-lecia gazety, która odbyła się 28 marca 2014 r. w hali widowiskowo-sportowej w Gryficach.

           Na spotkaniu obecni byli przyjaciele, miłośnicy oraz współtwórcy tygodnika. Wszystko to, by uczcić trud włożony w wieloletnie prowadzenie jednego z najbardziej rozpoznawalnych tytułów na lokalnym rynku- Gryfickich Ech, których Redaktorem Naczelnym jest Pan Krzysztof Wilczyński. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele lokalnych władz, współpracujący z gazetą redaktorzy i dziennikarze oraz mieszkańcy- łącznie na gali zgromadzonych było około 250 osób. Każda z osób zachowała w pamięci nie tylko ludzi i wydarzenia związane z całym okresem działalności gazety, ale również zabawne sytuacje i wesołe chwile. Wspomnieniom nie było końca.

         Nie zabrakło także wyróżnień: Redaktor Naczelny uhonorował swoich sympatyków oraz osoby współtworzące i wspierające gazetę okolicznościowymi medalami. Następnie pojawił się tort z symboliczną cyfrą w postaci „dwudziestki”, specjalnie przygotowany na tę okazję przez Cukiernię-Piekarnię Bugowscy. O oprawę muzyczną Jubileuszu zadbała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Gryfic działająca przy Gryfickim Domu Kultury w Gryficach pod batutą Krzysztofa Malickiego, natomiast uatrakcyjnieniem gali była także wystawa fotograficzna licząca niemal 100 ujęć, na których udokumentowana została działalność gazety.

           

Z okazji Jubileuszu życzymy całej Redakcji, osobom współpracującym oraz wszystkim Czytelnikom dziennika kolejnych owocnych dziesięcioleci pracy i wielu dalszych sukcesów.

 

Na zdjęciu: list gratulacyjny dla Redaktora Naczelnego Gryfickich Ech Pana Krzysztofa Wilczyńskiego oraz współudziałowca "GE" Pani Beaty Siemkowicz rąk Jana Bednarka, wiceprezesa PZPN

 

Na zdjęciu: Złoty Medal dla "Gryfickich Ech" za zasługi dla pożarnictwa

 

Na zdjęciu: Pamiątkowy medal z rąk europosła Pana Bogusława Liberadzkiego

 

Na zdjęciu: Jubileuszowy tort przygotowany przez Cukiernię-Piekarnię "Bugowscy"

 

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*