Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/gryfice/public_html/gryfice.eu/images/dzieci
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/dzieci


Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:19 sierpnia 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian
A+ A A-

OGÓLNOPOLSKI MŁODZIEŻOWY KONKURS FILATELISTYCZNY "GNIEZNO I POZNAŃ - TU POLSKA SIĘ ZACZĘŁA"

Dzień 12 kwietnia 2014 r. na długo pozostanie w pamięci gryfickich filatelistów. I to nie tylko dlatego, ze w tym dniu pogoda była wspaniała i wszystkim uczestnikom imprezy dopisywały humory, ale dlatego iż po raz pierwszy Gryfice gościły uczestników z Młodzieżowych Kół Filatelistycznych działających w Okręgu Zachodniopomorskim PZF w Szczecinie biorących udział w II etapie 52. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego pod hasłem: „Gniezno i Poznań- tu Polska się zaczęła”.

Organizatorem całej imprezy był Witold Koziorowski, Prezes Koła PZF Nr 3. Gryfice-Miasto i Opiekun MKF Nr 11 w Gryficach, a wszystko odbywało się pod czujnym okiem Przewodniczącej Komisji ds. Filatelistyki Młodzieżowej działającej przy ZO Zachodniopomorskiego w Szczecinie Marleny Byczkiewicz.

 

  

Konkurs odbywał się w Szkole Podstawowej Nr 3 w Gryficach. Dzięki pozyskanym przez Pana Witolda sponsorom, młodzi adepci filatelistyki, a także zaproszeni goście mieli przygotowany posiłek, masę słodyczy, owoców i napojów. Pozyskano też wspaniałe nagrody. Równo o godz. 13:00 nastąpiło otwarcie. Przywitano gości i uczestników Konkursu. Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Gryfic Pan Andrzej Szczygieł oraz jego Zastępca Pan Zbigniew Chabowski. Obecni byli tez przedstawiciele sponsorów, Dyrektor Oddziału I PKO BP w Gryficach Pan Marcin Siutkowski, Grzegorz Rafiński- filatelista z Nowogardu, Hanna Kossak z Marketu Kaufland Polska w Gryficach, Ewa Żądło, reprezentująca Piekarnię-Cukiernię „Bugowscy” z Gryfic oraz redaktorka gryfickiego Radia Plus Iwona Borkowska, która uwijała się jak w ukropie przeprowadzając wywiady z dorosłymi filatelistami i młodymi uczestnikami Konkursu. 20-minutowa audycja wyemitowana była już w poniedziałek 14.04.2014 o godz. 11:00 na antenie Radia Plus. W holu przygotowano pokaz znaków pocztowych przedstawiający historię konkursów filatelistycznych organizowanych dla młodzieży. Wszystkich uczestników w szczegóły II etapu Konkursu wprowadziła Przewodnicząca Komisji ds. Filatelistyki Młodzieżowej Marlena Byczkiewicz, która przygotowała również testy konkursowe. W II etapie udział wzięło 14 członków z Młodzieżowych Kół Filatelistycznych działających w Szkołach. MKF Nr 10- 6 osób i MKF Nr 11- 2 osoby. W grupie I- Szkoły Podstawowe udział brało 9 osób, a w grupie II-Gimnazjum 5 osób.

Konkurs odbył się w doskonałych warunkach. Uczestnicy mieli do swojej dyspozycji odpowiednio przygotowaną klasę. Na ławkach były przygotowane kartki z nazwiskami oraz łakocie. Dzieci mogły skupić się wyłącznie na prawidłowym rozwiązywaniu testów i budowaniu eksponatu według własnej koncepcji. Mieli na to 3 godziny.

{gallery}dzieci{/gallery}

W czasie kiedy młodzi półfinaliści pochłonięci byli rozwiązywaniem swoich zadań, pozostali uczestnicy prowadzili gorącą dyskusję przy kawie na temat dzisiejszej filatelistyki i nie tylko.

Trochę gorzej miała Komisja Sędziowska tego Konkursu, bo musiała napracować się co niemiara. Sprawdzała i oceniała eksponaty wykonane w domu i dostarczone przez uczestników II etapu, oraz eksponaty wykonane jako test praktyczny tego dnia. Przewodniczył jej weteran szczecińskiej filatelistyki Józef Grabarczyk, a członkami byli: Zbigniew Kamizelich ze Szczecina i Stanisław Pożarycki z Gryfic. Odpowiedzialni za sprawdzenie testów byli Henryk Jakowiec i Marlena Byczkiewicz.

Po zakończeniu testów przez młodzież przyszedł czas na podsumowanie. Pierwsze 3 miejsca w grupie I jak i II zajęła młodzież z MKF Nr 10 z Golczewa, której opiekunem jest Jerzy Jasiński.

W grupie I- Szkoła Podstawowa

Pierwsze miejsce zajęła Marta Szymańska- MKF Nr 10, drugie miejsce przypadło Krzysztofowi Grzejszczakowi z MKF Nr 10, a trzecie Kamilowi Jordan również z MKF Nr 10, czwarta była Alicja Tuszyńska  z MKF Nr 1, piąty Kacper Dzimiński z MKF Nr 11, ósmy Mikołaj Kopczacki z MKF Nr 4, a dziewiąty Konrad Jackowiak z MKF Nr 4

W grupie II- Gimnazjum

Pierwsze miejsce zajęła Sara Urbanowicz z MKF Nr 10, drugie miejsce dla Kamili Poddębniak z MKF Nr 10, a trzecie zajęła Justyna Podgórna również z MKF Nr 10, czwarty był Dawid Jackowiak MKF Nr 4, a piąta Natalia Pacała z MKF Nr 8.

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa i nagrody rzeczowe. Ponadto osoby, które w swoich grupach zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały dyplomy uznania. Były również puchary, a otrzymały je osoby, które zajęły I miejsca w swoich grupach. Był też ufundowany puchar dla najmłodszego uczestnika Konkursu, a otrzymał go Mikołaj Kopczański z MKF Nr 4.

Zwyciężczynie z poszczególnych grup, tj. Sara Urbanowicz i Marta Szymańska będą reprezentowały nasz Okręg Zchodniopomorski PZF w Gniexnie w finale w dniach 19-22.VI.2014 r. I tak dobiegliśmy do zakończenia całej imprezy, uważam że udanej. II etap Konkursu się zakończył, a my z niecierpliwością będziemy oczekiwać na wieści z finału w Gnieźnie.

Informacja: Witold Koziorowski

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk