Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:26 września 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
A+ A A-

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ

Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja, organizowana w tym roku już po raz piąty, w której bibliotekarze i czytelnicy, miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas wolny.

Akcja cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród bibliotekarzy i z roku na rok zatacza coraz szersze kręgi.

W tym roku także Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach dołączyła do ponad 200 innych bibliotek i  znalazła się na mapie Odjazdowego Bibliotekarza organizując rajd rowerowy dla bibliotekarzy i wszystkich, którzy kochają książki i rowery. Akcja ma na celu integrację środowiska bibliotekarskiego, walkę ze stereotypami, promowanie czytelnictwa i bibliotek oraz propagowanie roweru jako środka lokomocji.

Gryfice wraz z okolicznymi terenami są doskonałym  miejscem  do uprawiania turystyki rowerowej. Dlatego też wykorzystując te wspaniałe walory naturalne oraz turystyczne zaplanowaliśmy dla naszego rajdu ciekawą trasę rowerową. Uczestników z pewnością urzekną malownicze krajobrazy, liczne lasy, jeziora oraz bliskość rzeki Regi.

Startujemy 24 maja /sobota/ o godz. 9:30 z Placu Zwycięstwa. Tutaj policjanci oznaczą rowery, my rozdamy karty uczestnika z numerami i razem udamy się zwartą kolumną w kierunku Smolęcina, aby po zwiedzeniu elektrowni w Rejowicach przeprawić się przez Regę. Następnie lasami pojedziemy w stronę leśniczówki na ognisko, przy którym na odjazdowych będą czekały liczne niespodzianki.

Do wspólnej zabawy zapraszamy nie tylko miłośników rowerów ale ich przyjaciół i rodziny, nie tylko dorosłych ale młodzież i dzieci z opiekunami, bowiem hasło tegorocznych obchodów Tygodnia Bibliotek  brzmi: „Czytanie łączy pokolenia”. Zachęcamy wszystkich do zabrania ze sobą książki, aby potem przy ognisku wymienić ją z innym uczestnikiem rajdu.

UWAGA! Odjazdowy Bibliotekarz ubiera się na pomarańczowo. Jeżeli w szafie brakuje ciuszka w tym kolorze prosimy zaopatrzyć się w inny element pomarańczowy.

Swój udział w przedsięwzięciu można zgłosić osobiście w siedzibie biblioteki, telefonicznie pod numerami: 887-337-555 lub 887-338-555, a także na stronie www.biblioteka.gryfice.eu

Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach

 

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk