Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:22 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz
A+ A A-

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ

Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja, organizowana w tym roku już po raz piąty, w której bibliotekarze i czytelnicy, miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas wolny.

Akcja cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród bibliotekarzy i z roku na rok zatacza coraz szersze kręgi.

W tym roku także Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach dołączyła do ponad 200 innych bibliotek i  znalazła się na mapie Odjazdowego Bibliotekarza organizując rajd rowerowy dla bibliotekarzy i wszystkich, którzy kochają książki i rowery. Akcja ma na celu integrację środowiska bibliotekarskiego, walkę ze stereotypami, promowanie czytelnictwa i bibliotek oraz propagowanie roweru jako środka lokomocji.

Gryfice wraz z okolicznymi terenami są doskonałym  miejscem  do uprawiania turystyki rowerowej. Dlatego też wykorzystując te wspaniałe walory naturalne oraz turystyczne zaplanowaliśmy dla naszego rajdu ciekawą trasę rowerową. Uczestników z pewnością urzekną malownicze krajobrazy, liczne lasy, jeziora oraz bliskość rzeki Regi.

Startujemy 24 maja /sobota/ o godz. 9:30 z Placu Zwycięstwa. Tutaj policjanci oznaczą rowery, my rozdamy karty uczestnika z numerami i razem udamy się zwartą kolumną w kierunku Smolęcina, aby po zwiedzeniu elektrowni w Rejowicach przeprawić się przez Regę. Następnie lasami pojedziemy w stronę leśniczówki na ognisko, przy którym na odjazdowych będą czekały liczne niespodzianki.

Do wspólnej zabawy zapraszamy nie tylko miłośników rowerów ale ich przyjaciół i rodziny, nie tylko dorosłych ale młodzież i dzieci z opiekunami, bowiem hasło tegorocznych obchodów Tygodnia Bibliotek  brzmi: „Czytanie łączy pokolenia”. Zachęcamy wszystkich do zabrania ze sobą książki, aby potem przy ognisku wymienić ją z innym uczestnikiem rajdu.

UWAGA! Odjazdowy Bibliotekarz ubiera się na pomarańczowo. Jeżeli w szafie brakuje ciuszka w tym kolorze prosimy zaopatrzyć się w inny element pomarańczowy.

Swój udział w przedsięwzięciu można zgłosić osobiście w siedzibie biblioteki, telefonicznie pod numerami: 887-337-555 lub 887-338-555, a także na stronie www.biblioteka.gryfice.eu

Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*