Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:16 października 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Lucyna, Małgorzata, Wiktor
A+ A A-

URODZINY KOZIOŁKA MATOŁKA

W dniu 8 maja 2014 r. w Oddziale dla dzieci MBP w Gryficach potrójnie świętowano: Dzień Bibliotekarza, 81 Urodziny Koziołka Matołka oraz rozpoczęcie XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Dzień ten nie miałby takiego znaczenia, gdyby do biblioteki nie przyszli uczniowie kl. 0 „E” z gryfickiej „trójki” z p. Agnieszką Jeremicz, którzy przyszli z życzeniami i bukietem róż.

Bibliotekarki też przygotowały dla nich parę niespodzianek. Najwięcej uwagi poświęcono solenizantowi, bohaterowi polskiej bajki - Koziołkowi Matołkowi. Dzieci policzyły wszystkie przygody pechowego Koziołka i stwierdziły, że jest ich 120.

XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w tym roku przebiega pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia” dlatego też, bajkę pt. „120 przygód Koziołka Matołka” przeczytały maluchom zaproszone panie w różnym wieku. Wcześniej bibliotekarka przybliżyła postać autora, Kornela Makuszyńskiego, i wyjaśniła co to jest komiks.

Jak to na urodzinach bywa wspólnie się bawiono, dzieci odpowiadały na pytania do tekstu, rozwiązywały zagadki oraz układały puzzle z wizerunkiem Matołka. Po każdym zadaniu małe koziołki wyżywały się „mecząc” jak prawdziwe kozy. Urodzinowy czas zakończono słodkim poczęstunkiem.

Miejska Biblioteka Publiczna 

 

 

 

 

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk