Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:24 września 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
A+ A A-

V BIBLIOTECZNE DYKTANDO "MISTRZ ORTOGRAFII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH"

W Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach w dniu 16.05.2014 r. odbyło się VI Biblioteczne Dyktando „Mistrz ortografii szkół podstawowych” o Puchar Burmistrza Gryfic, w którym udział wzięło 42 uczniów szkół podstawowych gminy Gryfice. Dyktando było kierowane do dzieci klas od IV do VI i jak widać frekwencja dopisała a uczniowie byli gotowi do walki o tytuł „ Mistrza ortografii”.

Przygotowany tekst czytała p. Barbara Derlecka a wspierała ją p. Dorota Szkudlarek – nauczycielki z  gryfickiego Gimnazjum nr 1. Piszący w rozmowach stwierdzili, że tekst był łatwy, jednak okazało się, że ¾ piszących miało wiele problemów z poprawnym napisaniem - „ulica Chabrowa”, może gdyby chodziło o „ulicę Sezamkową”  wypadłoby lepiej. Duże trudności sprawiły także znaki interpunkcyjne.

Po sprawdzeniu prac, komisja dokonała podsumowania i wyłoniła zwycięzców i tak:

I miejsce zajął Jakub Oksiejuk  z SP nr 4 w Gryficach, drugie – Warwara Sudnikowicz z SP nr 3 w Gryficach natomiast miejsce  III  przypadło Bartłomiejowi Hryniewskiemu – uczniowi SP nr 4 w Gryficach.

W uroczystym zakończeniu uczestniczył Burmistrz Gryfic - Andrzej Szczygieł oraz Dyrektor MBP – Przemysław Kubalica, którzy w serdecznej atmosferze podziękowali, pogratulowali i wręczyli wszystkim, którzy odważyli się zawalczyć z błędami, dyplomy pamiątkowe za uczestnictwo w konkursie  oraz puchary „Mistrza ortografii szkół podstawowych”.

Informacja, zdjęcia: Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach

 

 

 

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk