Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:22 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz
A+ A A-

V BIBLIOTECZNE DYKTANDO "MISTRZ ORTOGRAFII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH"

W Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach w dniu 16.05.2014 r. odbyło się VI Biblioteczne Dyktando „Mistrz ortografii szkół podstawowych” o Puchar Burmistrza Gryfic, w którym udział wzięło 42 uczniów szkół podstawowych gminy Gryfice. Dyktando było kierowane do dzieci klas od IV do VI i jak widać frekwencja dopisała a uczniowie byli gotowi do walki o tytuł „ Mistrza ortografii”.

Przygotowany tekst czytała p. Barbara Derlecka a wspierała ją p. Dorota Szkudlarek – nauczycielki z  gryfickiego Gimnazjum nr 1. Piszący w rozmowach stwierdzili, że tekst był łatwy, jednak okazało się, że ¾ piszących miało wiele problemów z poprawnym napisaniem - „ulica Chabrowa”, może gdyby chodziło o „ulicę Sezamkową”  wypadłoby lepiej. Duże trudności sprawiły także znaki interpunkcyjne.

Po sprawdzeniu prac, komisja dokonała podsumowania i wyłoniła zwycięzców i tak:

I miejsce zajął Jakub Oksiejuk  z SP nr 4 w Gryficach, drugie – Warwara Sudnikowicz z SP nr 3 w Gryficach natomiast miejsce  III  przypadło Bartłomiejowi Hryniewskiemu – uczniowi SP nr 4 w Gryficach.

W uroczystym zakończeniu uczestniczył Burmistrz Gryfic - Andrzej Szczygieł oraz Dyrektor MBP – Przemysław Kubalica, którzy w serdecznej atmosferze podziękowali, pogratulowali i wręczyli wszystkim, którzy odważyli się zawalczyć z błędami, dyplomy pamiątkowe za uczestnictwo w konkursie  oraz puchary „Mistrza ortografii szkół podstawowych”.

Informacja, zdjęcia: Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach

 

 

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*