Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/gryfice/public_html/gryfice.eu/images/pawlik
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/pawlik


Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:24 września 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
A+ A A-

MŁODOŚĆ I DOJRZAŁOŚĆ. PRÓBKA TALENTU KORNELII PAWLIK W MUZEUM I GALERII "BRAMA"

We wtorkowy poranek, dwudziestego maja autorka przyszła do galerii i wspólnie rozpoczęliśmy przygotowywanie wernisażu jej wystawy, który miał się odbyć popołudniu. Zaskoczyła nas jej skromność – miła, delikatna dziewczyna o cieniutkim głosie, wesoła i bardzo kontaktowa. W atmosferze żartu, ale i skupienia zagospodarowaliśmy w końcu wszystkie kąty naszej galerii, aby jak najlepiej wyeksponować jej prace.

Trzeba Państwu wiedzieć, że Kornelia jest bardzo młodą osobą. To tegoroczna maturzystka, absolwentka Liceum Plastycznego w Szczecinie, choć z pochodzenia gryficzanka. Większość jej prac prezentowanych na wystawie to malarstwo, przede wszystkim żywa i martwa natura, ale także autoportrety. Najbardziej interesuje ją jednak nowoczesny design. Jak sama mówi o sobie chciałaby w przyszłości projektować meble, a inspiracją jest dla niej XX-wieczna szkoła „Bauhaus”, która charakteryzuje się czystą, zgeometryzowaną formą. Próbkę jej możliwości projektanckich można obejrzeć na naszej wystawie. Praca dyplomowa autorki – krzesło "Tape” czasowo zajmuje honorowe miejsce w naszej galerii, stylizowanym na kącik odpoczynku w kobiecym pokoju.

A jak otwieraliśmy wystawę? Przede wszystkim z ogromnym wzruszeniem. Artystka nie chciała zbyt wiele mówić o sobie, bo jest bardzo skromną osobą. Skupiła się na podziękowaniach za wspieranie jej talentu: rodzinie, przyjaciołom i nauczycielom. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli przychodni Mil-Med w Gryficach, w której Kornelia wystawiała już swoje prace oraz przedstawicieli gminy. Wszyscy jednak zgodnie przyznali, że autorka ma ogromny potencjał i życzyli spełnienia marzeń, a przede wszystkim, co uznali za pewne, powodzenia na egzaminie kwalifikacyjnym na wyższą uczelnię. Dołączamy się do tych życzeń i zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia wystawy, która czynna jest do 10 czerwca w Muzeum i Galerii „Brama” w Gryficach.

Informacja, zdjęcia: Gryficki Dom Kultury

{gallery}pawlik{/gallery}

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk