Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/gryfice/public_html/gryfice.eu/images/odjazdowy
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/odjazdowy


Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:24 września 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
A+ A A-

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ ZA NAMI!

Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja, organizowana już po raz piąty, w której bibliotekarze, czytelnicy, miłośnicy książek i rowerów, przejeżdżając przez okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas wolny. Akcja ma na celu integrację środowiska bibliotekarskiego, walkę ze stereotypami, promowanie czytelnictwa i bibliotek oraz propagowanie roweru jako środka lokomocji. W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach dołączyła do grona ponad 200 bibliotek i znalazła się na mapie Odjazdowego Bibliotekarza organizując rajd rowerowy.

W sobotni poranek, 24 maja 2014 r., od godz. 9:00 bibliotekarze oczekiwali na Placu Zwycięstwa na pierwszych uczestników rajdu zaplanowanego na trasie Gryfice – Elektrownia Rejowice – Nadleśnictwo Gryfice. Rejestracja i wydawanie biletu z numerem uczestnictwa przebiegała sprawnie. Z każdą chwilą chętnych na rowerach przybywało, a kolejka do radiowozu, przy którym znakowano rowery, robiła się coraz dłuższa.

Około godz. 9:30 przybył Burmistrz Gryfic – Andrzej Szczygieł. Po wykonaniu pamiątkowej fotografii z uczestnikami życzył wszystkim dobrej zabawy i dał sygnał do startu. Wtedy to ponad pięćdziesięciu pasjonatów książek i dwóch kółek, eskortowanych przez Straż Miejską, wyruszyło z Placu w kierunku Smolęcina. Po przyjeździe do Elektrowni, każdy uczestnik otrzymał butelkę wody i wafelka. Następnie Wiesław Gajewski oprowadził grupę po zakamarkach prawie stuletniej budowli (1924).

Pożegnawszy przewodnika uczestnicy ruszyli w dalszą drogę lasem, który pachniał świeżym wyrębem i tętnił ptasim śpiewem. Po przejechaniu ponad 12 km na „rajdowców” czekało już rozpalone ognisko, kiełbaski i …książki. Wszyscy otrzymali po egzemplarzu tomiku wierszy i opowiadań „Utalentowani… z szuflady na lady” wydanego przez Bibliotekę. Był też czas na wymianę zabranych przez siebie książek pomiędzy uczestnikami rajdu. Po tej wymianie wylosowano numery z biletów otrzymanych przy rejestracji i troje szczęśliwców wróciło do domu bogatsza o nowy kubek.

Dziękujemy wszystkim pasjonatom za udział w I rajdzie rowerowym zorganizowanym przez MBP Gryfice.

Dziękujemy naszym sponsorom – Zakłady Mięsne Górzyca i Piekarnia GS Samopomoc Chłopska Gryfice – dzięki którym biesiada przy ognisku się udała. Dziękujemy za możliwość zwiedzenia Elektrowni Wodnej Rejowice oraz Komendzie Powiatowej Policji w Gryficach i gryfickiej Straży Miejskiej.

Każdy, kto brał udział w Odjazdowym Bibliotekarzu może zgłosić się do biblioteki w godzinach otwarcia, tj. od 10:00 do 18:00, w celu odebrania Certyfikatu przejazdu.

 Informacja, zdjęcia: MBP Gryfice

{gallery}odjazdowy{/gallery}

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk