Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:16 lipca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Maria, Stefan, Eustachy
A+ A A-

PODSUMOWANIE III KONKURSU WIEDZY O ZIEMI GRYFICKIEJ

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach oraz szkolne Koło Miłośników Ziemi Gryfickiej przy Gimnazjum nr 1 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach- pod patronatem honorowym Burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła- zorganizowały III Konkurs Wiedzy o Ziemi Gryfickiej, który skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.6 marca br., w Czytelni Głównej finaliści eliminacji szkolnych rywalizowali między sobą na polu wiedzy o ziemi gryfickiej.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła Aleksandra Sekutowska, II miejsce: Julia Górecka- obie z SP im. Jana Pawła II w Trzygłowie, III miejsce: Warwara Sudnikowicz z SP nr 3 im. Wojsk Obrony Powietrznej Kraju w Gryficach.
W kategorii gimnazja i szkoły ponadpodstawowe I miejsce zdobył Tomasz Sawkulicz z Gimnazjum nr 3 w Gryficach, II miejsce: Filip Wieczorek z Prywatnej Szkoły Zawodowej w Gryficach, III miejsce: Bartłomiej Tęcza z Gimnazjum nr 1 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody: radioodtwarzacze, aparaty fotograficzne oraz odtwarzacze mp4, które wręczył Wiceburmistrz Gryfic Waldemar Wawrzyniak. Specjalny upominek dla najmłodszego uczestnika konkursu ufundował i osobiście wręczył Prezes WOPR Gryfice Jan Major.
Miejska Biblioteka Publiczna składa serdeczne podziękowania Jackowi Lwowi oraz członkom szkolnego Koła Miłośników Ziemi Gryfickiej przy Gimnazjum nr 1 za bardzo duże zaangażowanie w przeprowadzenie III Konkursu Wiedzy o Ziemi Gryfickiej.

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*