Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:24 września 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
A+ A A-

WYSTAWA MALARSTWA KRZYSZTOFA RAPSY

Nieczęsto w Gryficach mamy okazję obcować z tzw. kulturą wysoką. Do rzadkości należą również momenty, w trakcie których mamy szansę osobistego poznawania artystów z tzw. świecznika kultury, którzy w świecie sztuki wypracowali swoją własną markę i nazwisko.

Nieczęsto jednak w tym przypadku nie oznacza nigdy, a Ci, którzy interesują się lokalnym „podwórkiem” od czasu do czasu mają szansę uczestniczyć w spotkaniach, których nie powstydziłyby się centra na miarę Paryża Londynu czy Berlina. Taką właśnie okazją był piątkowy /13 czerwca/ wernisaż wystawy malarstwa otwarty w Muzeum i Galerii „Brama” w Gryficach. Tego właśnie dnia w pięknej sali ponad 700 letniej bramy miejskiej, gdzie od przeszło 9-ciu lat działa gryficka galeria, gościliśmy jednego z najlepszych na świecie abstrakcjonistów, Polaka, który na stałe mieszka w niedalekim Koszalinie- Krzysztofa Rapsę. Autor to malarz, którego z Gryficami przed kilkoma laty połączyła nić sympatii i przyjaźni do ludzi oraz…. Artystyczne Spotkania Przyjaciół- plenery malarsko-fotograficzne organizowane od ponad 10 lat przez Gryficki Dom Kultury, w których zresztą osobiście uczestniczył.

Poeta kolorów, bo tak o tym niezwykle skromnym malarzu abstrakcjoniście piszą na świecie „branżówki” po raz kolejny zaskoczył… tym razem otwierając wystawę, która w okresie wakacji stanowi prawdziwą perłę wśród wystaw, które będzie można oglądać nad polskim Bałtykiem. 

Informacja, zdjęcia: Gryficki Dom Kultury

 

     

 

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk