Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:22 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz
A+ A A-

WYSTAWA MALARSTWA KRZYSZTOFA RAPSY

Nieczęsto w Gryficach mamy okazję obcować z tzw. kulturą wysoką. Do rzadkości należą również momenty, w trakcie których mamy szansę osobistego poznawania artystów z tzw. świecznika kultury, którzy w świecie sztuki wypracowali swoją własną markę i nazwisko.

Nieczęsto jednak w tym przypadku nie oznacza nigdy, a Ci, którzy interesują się lokalnym „podwórkiem” od czasu do czasu mają szansę uczestniczyć w spotkaniach, których nie powstydziłyby się centra na miarę Paryża Londynu czy Berlina. Taką właśnie okazją był piątkowy /13 czerwca/ wernisaż wystawy malarstwa otwarty w Muzeum i Galerii „Brama” w Gryficach. Tego właśnie dnia w pięknej sali ponad 700 letniej bramy miejskiej, gdzie od przeszło 9-ciu lat działa gryficka galeria, gościliśmy jednego z najlepszych na świecie abstrakcjonistów, Polaka, który na stałe mieszka w niedalekim Koszalinie- Krzysztofa Rapsę. Autor to malarz, którego z Gryficami przed kilkoma laty połączyła nić sympatii i przyjaźni do ludzi oraz…. Artystyczne Spotkania Przyjaciół- plenery malarsko-fotograficzne organizowane od ponad 10 lat przez Gryficki Dom Kultury, w których zresztą osobiście uczestniczył.

Poeta kolorów, bo tak o tym niezwykle skromnym malarzu abstrakcjoniście piszą na świecie „branżówki” po raz kolejny zaskoczył… tym razem otwierając wystawę, która w okresie wakacji stanowi prawdziwą perłę wśród wystaw, które będzie można oglądać nad polskim Bałtykiem. 

Informacja, zdjęcia: Gryficki Dom Kultury

 

     

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*