Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:18 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek
A+ A A-

MAM HAKA NA CZERNIAKA

28 lutego br. na Placu Zwycięstwa w Gryficach odbył się happening pod hasłem „Mam haka na czerniaka”, w której wzięli udział uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego. Młodzież skandowała hasła nt. jak bronić się przed nowotworem skóry, rozdawała ulotki edukujące oraz zbierała deklaracje od przechodniów.


Jest to już VI edycja ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Polską Unię Onkologiczną. Celem programu jest promocja badań profilaktycznych, wykształcenie świadomego zdrowotnie społeczeństwa oraz przełamanie tabu związanego z chorobami nowotworowymi. W bieżącym roku tematem projektu jest nowotwór złośliwy skóry - czerniak. Biorąc udział w tym projekcie młodzież podjęła szereg działań w środowisku lokalnym promując idee programu. Odbyły się sesje popularno-naukowe, spotkania
z dziećmi-pacjentami szpitala, przedszkolakami, młodzieżą szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczniowie dotarli z prezentacją "Mam haka na raka czerniaka" także do osób starszych (Dom Pomocy Społecznej w Gryficach), niepełnosprawnych (Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryficach) oraz gryfickiej policji. Projekt został objęty patronatem m. in. Gryfickiego Domu Kultury.

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*