Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:25 kwietnia 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl
A+ A A-

KLASA III Z SP GÓRZYCA NA WYCIECZCE W TRZĘSACZU

Klasa III ze Szkoły Podstawowej w Górzycy zwyciężyła w konkursie plastycznym pt. ”Legendy Trzęsacza”. Multimedialne Muzeum na Klifie zorganizowało w ramach nagrody głównej wycieczkę do Trzęsacza, która odbyła się 12 czerwca 2014 r. Była niesamowitą przygodą podczas której zwiedziliśmy niesamowite miejsca.

Wraz z uczniami i opiekunami z Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego Publicznego Gimnazjum z Mrzeżyna autokarem udaliśmy się wszyscy do Pogorzelicy, skąd pojechaliśmy kolejką wąskotorową do Trzęsacza. Jest to perła kolejek wąskotorowych w Europie. Piękna, zabytkowa kolejka jechała malowniczą trasą Wybrzeża Rewalskiego, zatrzymując się na odnowionych stacjach. Po podróży kolejką, już w Trzęsaczu, udaliśmy się na zwiedzanie kolejnego zabytku - Ruin Kościoła św. Mikołaja w Trzęsaczu. Po obejrzeniu ruin zwiedziliśmy najnowocześniejsze Multimedialne Muzeum na Pomorzu Zachodnim, w którym byliśmy prowadzeni  przez ekspozycję w całości poprzez dźwięk i obraz.

Po prezentacji nasyceni wrażeniami zostaliśmy zaproszeni przez Panią Dyrektor muzeum na pyszną pizzę do Bistro u Neptuna, słodki poczęstunek i na spotkanie z Neptunem.

Po dniu pełnym wrażeń, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wszyscy wróciliśmy szczęśliwie do domu.

Informacja: Barbara Skryplonek- wychowawczyni klasy

 

 


 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*