Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:22 sierpnia 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz
A+ A A-

OGÓLNOPOLSKI FINAŁ CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

W Łodzi rozegrane zostały XX Ogólnopolskie Finały Czwartków Lekkoatletycznych. Ponad 3 tys. uczestników z 85 ośrodków w kraju, dzieci klas IV, V, VI, trenerów, opiekunów i rodziców aktywnie uczestniczyło w dwudniowej rywalizacji na obiektach AZS Łódź. Skromna 5 osobowa reprezentacja Gryfic okazała się niezwykle efektywna.

W pierwszym dniu zawodów rozgrywane były eliminacje. Nasi młodzi zawodnicy zgłoszeni zostali do biegów na 300 m. Jako pierwsi w blokach stanęli czwartoklasiści i już w I serii wystartował Jarosław Urbanowicz uczeń Szkoły Podstawowej  nr 3 w Gryficach. Ponieważ bieg na 300 m rozgrywany jest po torach od startu do mety, w każdej serii mogło wystartować po 8 zawodników. Jarek sprawił bardzo miłą niespodziankę wygrywając swoją serię z bardzo dobrym wynikiem 49,40 sek.

W VIII serii wystartował Oliwier Malinowski uczeń Szkoły Podstawowej w Wicimicach, który postanowił nie być gorszym niż kolega i przybiegł do mety również pierwszy z wynikiem 49,50 sek. Po weryfikacji przez sędziów wszystkich biegów okazało się, że do niedzielnego finału awansowali obaj gryficzanie: Jarek z piątym i Oliwier z szóstym czasem po eliminacjach.

W seriach popołudniowych wystartowali zawodnicy  klas piątych rocznika 2002. W tej kategorii mieliśmy również dwóch zawodników: Mateusza Urbanowicza ze Szkoły Podstawowa nr 3 w Gryficach i Krystiana Wałęgę ze  Szkoły Podstawowej nr 4 w Gryficach. Mateusz, który pobiegł w IV serii uzyskał wynik 49,77 sek. ustanawiając swoją życiówkę, Krystian wystartował w V serii, którą wygrał uzyskując 46,91 sek.  

Po rozegraniu wszystkich serii okazało się, że Krystian również awansował do niedzielnego finału z szóstym wynikiem.

Zawodom towarzyszyła uroczysta oprawa, wyprowadzenie ekip przy orkiestrze, otwarcie zawodów przez Ministra Sportu Andrzeja Biernata, dekorowanie zwycięzców przez olimpijczyków: Artura Partykę, Mariana Woronina, Prezydent Łodzi Hannę Zdanowską. Niedzielne finały mimo bardzo wietrznej i deszczowej pogody okazały się równie emocjonujące. W konkurencji 300 m w kategorii rocznika 2003  nasi chłopcy otrzymali bardzo niewdzięczne dwa zewnętrzne tory 7 i 8 i podczas biegu musieli uciekać całej stawce zawodników. Po bardzo szybkim biegu i ostrej rywalizacji do samej mety, Oliwier Malinowski ukończył zawody na IV miejscu 48,49, Jarek Urbanowicz na VI miejscu 49,70.  W kategorii rocznika 2002 Krystian Wałęga, który również biegał po 8 torze zajął V miejsce z wynikiem 46,88 sek. Z okazji jubileuszu XX- lecia Zawodów Czwartkowych wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe albumy z historii ,,Czwartków”. Młodym lekkoatletom gratulujemy życiowych osiągnięć i życzymy co najmniej powtórzenia tych wyników w roku przyszłym.

Opiekunem zawodników podczas finałów w Łodzi był Janusz Przybysz, a wyjazd był możliwy dzięki dotacji z Urzędu Miejskiego Gminy Gryfice dla Klubu Sportowego Chrobry Gryfice.

Informacja, zdjęcia: Janusz Przybysz

 

PRZED OTWARCIEM ZAWODÓW

 

 

START FINAŁOWY ROCZNIKA 2003

 

PÓŁMETEK BIEGU KLAS IV

 


FINALIŚCI Z OPIEKUNEM

 

 

 

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk