Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:24 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan
A+ A A-

PEREGRYNACJA IKONY DNI MŁODYCH ROZPOCZĘTA

24 lutego 2013 r. rozpoczęła się peregrynacja Ikony Dni Młodych po dekanacie gryfickim. Pierwszą parafią, która gości Ikonę Matki Kościoła jest parafia pw. MB ZCzęstochowskiej w Świeszewie. Peregrynacja Ikony jest częścią duchowych przygotowań do Dni Młodych w Gryficach, które odbędą się w dniach 1-3 maja 2013 r.

Łacińskie słowo „peregrinatio” znaczy przechodzenie, pielgrzymowanie, wędrowanie, przenoszenie przedmiotów kultu religijnego. Odbywa się, aby ożywić kult religijny oraz aby zachęcić do podjęcia praktyk religijnych. Ikona przechodzi z parafii do parafii, aby każdy mógł zobaczyć jeden ze znaków Archidiecezjalnych Dni Młodych.
Ikona została przyjęta przez księdza proboszcza Romana Banasia. Następnie ks. Paweł Wiśniewski, lokalny koordynator Dni Młodych w Gryficach, przedstawił Ikonę i opowiedział o historii znaków Dni Młodych w naszej archidiecezji. Po zakończonych uroczystościach wolontariusze pod opieką katechetki Magdaleny Halak zachęcali do uczestnictwa w Archidiecezjalnych Dniach Młodych.
To pierwsza parafia, przyjmująca znak Dni Młodych. W następnych tygodniach Ikona odwiedzi następne parafie dekanatu gryfickiego. Peregrynacja zakończy się w ostatnich dniach kwietnia, przed rozpoczęciem Archidiecezjalnych Dni Młodych w Gryficach.

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*