Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:22 sierpnia 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz
A+ A A-

KONTRAKT TERYTORIALNY SZANSĄ NA REALIZACJĘ WAŻNYCH INWESTYCJI Z UNIJNYCH PIENIĘDZY

Budowa tunelu pod Świną w Świnoujściu w celu doprowadzenia drogi krajowej nr 3 na wyspę Uznam, pogłębienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście do 12,5 m, czy budowa zachodniego drogowego obejścia Szczecina wraz z przeprawą tunelową Police – Święta- to tylko niektóre inwestycje, które znalazły się w zachodniopomorskiej propozycji Kontraktu Terytorialnego. Kontrakt jest narzędziem porozumienia pomiędzy rządem a samorządami w ramach perspektywy unijnej na lata 2014–20.

Lista przedsięwzięć wskazanych do objęcia owym kontraktem dla województwa zachodniopomorskiego liczy 62 pozycji. To efekt prawie dwóch lat prac i konsultacji społecznych. Dotyczy koordynowania najważniejszych dla regionu inwestycji, ich finansowania oraz realizacji.

4 sierpnia 2014 r. w Szczecinie odbyła się konferencja konsultacyjna dot. Projektu stanowiska Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego do Kontraktu Terytorialnego. Jej celem było zaprezentowanie projektu stanowiska oraz zebranie uwag i opinii na jego temat. W spotkaniu udział wzięło ponad stu przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, podmiotów publicznych oraz partnerów społecznych i gospodarczych. Wśród zaproszonych obecny był także Burmistrz Gryfic - Andrzej Szczygieł. Konsultacje zostaną zamknięte 22 sierpnia br., natomiast negocjacje z rządem planuje się zakończyć z końcem bieżącego roku.

W kontrakcie terytorialnym na lata 2014-20 swoją szansę widzą również Gryfice: droga S6 prowadzona po nowej osi bliżej Gryfic otworzy nam nowe możliwości, jest wysoce uprawdopodobnione, że do 2018 r. ta szosa zostanie wybudowana. To nakłada na gminę obowiązek doprowadzenia szosy nr 105 ze Świerzna do Rzesznikowa w kierunku Brojc, również zrobienia obwodnicy Gryfic. To wyzwala nowy potencjał ekonomiczny w regionie. Przede wszystkim daje szanse dla inwestorów w Gryfickiej Strefie Ekonomicznej, którą pomału próbujemy uruchomić. To jest również szansa rozwoju całego regionu, ponieważ nasz region to turystyka. Szansą dla regionu niewątpliwie jest skomunikowanie - pasa nadmorskiego, rejonu gminy Rewal oraz rejonu gminy Trzebiatów.

Projekt Stanowiska Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego do Kontraktu Terytorialnego:

http://perspektywa2020.wzp.pl/rpo/perspektywa_2020/wiadomosci/p-r-m-a-23572/wiadomosci.htm

Zdjęcie: www.wzp.pl

Fragmenty pochodzą z wywiadu z Burmistrzem Gryfic dla portalu temat.info, cały wywiad możecie Państwo przeczytać tutaj:

http://www.temat.info/gryfice/93-burmistrz-mówi-„kandyduję,-układ-sił-gospodarczych -i-społecznych-upoważnia-mnie-do-tego-żeby-powiedzieć-„tak”.html

 

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk