Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:27 kwietnia 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta
A+ A A-

KONKURS: "NAJLEPSZA PRZESTRZEŃ PUBLICZNA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO"

W imieniu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego uprzejmie informuję, że z początkiem stycznia 2016 r. rozpoczęła się VII edycja Konkursu pn.: „Najlepsza przestrzeń publiczna Województwa Zachodniopomorskiego. Konkursowi patronuje Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, który także przyznaje nagrodę i wyróżnienia. Termin nadsyłania zgłoszeń do Konkursu upływa dnia 29 lutego 2016 r. W marcu Komisja konkursowa przeprowadzi weryfikację zgłoszonych przedsięwzięć i wyłoni laureatów.

 

Kto otrzyma Nagrodę Marszałka i kto zostanie wyróżniony – dowiemy się na finałowej gali w kwietniu.
Zgłoszenia przedsięwzięcia do konkursu mogą dokonać organy wykonawcze jednostek lokalnego samorządu terytorialnego (gminy, powiaty) z terenu Województwa Zachodniopomorskiego oraz ich związki. W ramach konkursu oceniane są przedsięwzięcia zrealizowane
w przestrzeni publicznej, w szczególności polegające na rewaloryzacji lub ukształtowaniu nowych wartości ogólnodostępnych placów i ulic w centralnych obszarach miast i wsi, osi i ciągów widokowych oraz panoram miejscowości, terenów nadwodnych (frontów wodnych) parków, terenów spacerowych. Oceniane będzie również zagospodarowanie terenów zdegradowanych z przeznaczeniem ich dla celów publicznych, tworzące nową jakość w strukturze miejscowości, podnoszące ich atrakcyjność i konkurencyjność. 
Do konkursu można zgłosić więcej niż jedno przedsięwzięcie, ograniczeniem jest jedynie termin końcowy jego realizacji. Budowa wizerunku regionu jako aktywnego, atrakcyjnego i przyjaznego dla inwestycji oraz wspieranie i promocja dobrych praktyk w zakresie tworzenia nowych wartości w przestrzeni publicznej Województwa stanowią główne założenia inicjatywy marszałka.

 

 

więcej informacji o konkursie wraz z regulaminem do pobrania na stronie:

http://www.wzs.wzp.pl/biuro-planowania-przestrzennego/vii-edycja-konkursu-pn-najlepsza-przestrzen-publiczna-wojewodztwa-zachodniopomorskiego-1

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*