Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 marca 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław
A+ A A-

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE SPOTKANIA: POZYSKIWANIE FUNDUSZY NA DZIAŁALNOŚĆ ORGANIZACJI ORAZ DOBRY TESTAMENT JAKO ŹRÓDŁO FINANSOWANIA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ

Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Polski Instytut Filantropii z Warszawy, Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Szczecinie  Aktywa Plus Emilia Kowalska zapraszają zachodniopomorskie organizacje pozarządowe na spotkanie poświęcone „Pozyskiwaniu funduszy na działalność organizacji”.

 

Spotkanie odbędzie się w dniu 26 lutego 2016 r. w godz. od 10:00 do 15:30 w sali 316 i 315 na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Cukrowej 8 w Szczecinie (budynek SIL).  

Spotkanie jest adresowane do wszystkich pracowników, wolontariuszy i działaczy organizacji pozarządowych zaangażowanych w pozyskiwanie funduszy. Spotkanie podzielone zostało na dwa panele tematyczne:

1.  DOBRY TESTAMENT JAKO ŹRÓDŁO FINANSOWANIA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ (sala 316)

W Polsce temat testamentów  kierowanych do ngo’s jest nowy i – jak twierdzą eksperci - perspektywiczny. Coraz częściej zdarzają się osoby, które decydują się zapisać w testamencie swój majątek wybranej organizacji pozarządowej. Czerpiąc z doświadczeń siedemnastu państw na świecie, od Australii przez Kanadę, Holandię, Szwecję, po Włochy, fundacja Polski Instytut Filantropii zainicjowała polską kampanię testamentową „Dobry Testament”.

Jej celem jest uświadomienie Polakom, jak ważne jest pisanie testamentów. A warto to robić, bo jak pokazują statystyki, osoby posiadające testament żyją zwykle dłużej i są bardziej zadowolone z życia. Drugi cel kampanii to promocja zapisów testamentowych, poprzez które możemy podzielić się dorobkiem swojego życia i zostawić cząstkę siebie dla przyszłych pokoleń. W kampanii uczestniczy dwanaście organizacji pozarządowych: Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, Diecezja Krakowska Zakonu Franciszkanów, Fundacja dr Clown,  Fundacja Onkologiczna Osób Młodych Alivia, Fundacja Przystań Ocalenie, Fundacja VIVA! Akcja dla Zwierząt, Instytut Spraw Obywatelskich INSPRO, Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich, Polska Akcja Humanitarna, SOS Wioski Dziecięce, WWF Polska oraz Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, które połączył wspólny cel. Organizacje te przygotowały specjalną ofertę dla tych, którzy przez zapis testamentowy chcą wspierać ich działania.

Panel poprowadzą:
Ewelina Szeratics - manager kampanii Dobry Testament, Polski Instytut Filantropii
Kinga Krzywicka - prezes Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych
Zofia Daleszyńska - notariusz


Po prezentacji tematu, równolegle do panelu pn. „Fundraising jako sposób pozyskiwania funduszy dla organizacji” odbędzie spotkanie dla seniorów, o którym mowa tutaj ---->

2.  FUNDRAISING JAKO SPOSÓB POZYSKIWANIA FUNDUSZY DLA ORGANIZACJI

Na przykładzie m. in. kampanii crowdfundingowej na trójmiejskim portalu wspólny projekt.pl, gdzie członkowie organizacji postanowili zebrać w ten sposób fundusze na pierwszą publikację, którą wyda ich Stowarzyszenie, czy organizacji show gastronomicznego, koncertów zaprezentuje się jak można wykorzystać narzędzie fundraisingu, jakim są wydarzenia specjalne, do nawiązywania relacji
i pozyskania środków na działalność organizacji pozarządowych.

Panel poprowadzi:
Anna Jędrzejewska – Fundraiserka z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku.  Od 13 lat związana z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku. Fundraiser , specjalista od pozyskiwania funduszy, budowania relacji i utrzymywania kontaktów ze sponsorami. Koordynator i realizator wydarzeń specjalnych, tworzenia i wdrażania planów komunikacji. Inicjator Partnerstwa Przymorze, w którym realizuje działania na rzecz społeczności lokalnej. Sekretarz Gdańskiej Sieci Partnerstw Lokalnych.Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 23.02.2016 r.

Wszelkich informacji odnośnie organizowanego szkolenia udziela Pani Magdalena Pieczyńska Inspektor w Wydziale Współpracy Społecznej tel. 91 44 16 22491 44 16 224 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Szkolenie finansowane ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.


informacja o spotkaniu: http://aktywneowes.pl/artykul/zapraszamy-na-bezplatne-spotkanie-pozyskiwanie-funduszy-na-dzialalnosc-organizacji-321

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk