Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:24 kwietnia 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander
A+ A A-

"MIESZKAM TU - MĄDRE POMYSŁY NA MĄDRE MIASTO"- RUSZA II EDYCJA KONKURSU NA PROJEKTY DO BUDŻETÓW OBYWATELSKICH

1 marca rusza II edycja konkursu dla samorządów i mieszkańców miast „Mieszkam Tu - Mądre pomysły na mądre miasto". Wyłonione zostaną najciekawsze pomysły i projekty zgłoszone lub zrealizowane w ramach budżetów obywatelskich w 2015 r. W zmaganiach mogą uczestniczyć zarówno sami autorzy pomysłów, jak i gminy, na terenie których zostały one zrealizowane.

Konkurs jest prowadzony przez Fundację Napraw Sobie Miasto z inicjatywy Stowarzyszenia Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM oraz Portalsamorzadowy.pl we współpracy ze Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides oraz Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Partnerem przedsięwzięcia jest Grupa PTWP - organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Celem konkursu „Mieszkam Tu - Mądre pomysły na mądre miasto" jest promocja najciekawszych pomysłów zgłaszanych lub realizowanych w 2015 r. w ramach budżetów obywatelskich i inicjatyw lokalnych przez mieszkańców polskich miast.

Nagrody zostaną przyznawane w dwóch kategoriach:

- “społecznej” (dotyczy pomysły zgłoszonych w 2015 r.)

- “samorządowej” (dotyczy projektów zrealizowanych w 2015 r.).

- Już 170 miast wprowadziło budżety obywatelskie, to blisko 50 więcej niż przed rokiem. Widać więc, że idea się rozwija, co bardzo cieszy – mówi Paweł Wyszomirski, prezes Fundacji Napraw Sobie Miasto. - Nie wszędzie jednak proces doprowadzony został do końca, nie wszystkie wybrane przez mieszkańców projekty zostały zrealizowane. Konkurs to okazja, by powiedzieć włodarzom „sprawdzam” – kontynuuje.

W konkursie promowane będą inicjatywy o dużej efektywności działań, pozytywnym wpływie na środowisko i możliwe do powielenia w innych miastach. Oceniać pomysły będą internauci oraz profesjonalne grono ekspertów.

W jury konkursu zasiądą: Piotr Żuber – dyrektor Departamentu Strategii Rozwoju Ministerstwa Rozwoju, Marcin Gerwin - Sopocka Inicjatywa Rozwojowa, Rafał Kerger – redaktor naczelny Portalsamorządowy.pl, Ewa Stokłuska – członkini Rady ds. budżetu partycypacyjnego przy Prezydencie m.st. Warszawy, dr Konrad Niklewicz - dyrektor zarządzający Instytutu Obywatelskiego, Grzegorz Wójkowski – prezes Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, przedstawiciel Instytutu Sobieskiego oraz Paweł Wyszomirski - prezes Fundacji Napraw Sobie Miasto.

Zgłoszenia pomysłów/projektów należy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. od 1 marca do 17 kwietnia 2016 r. w formie trzyminutowych filmów lub prezentacji.

Szczegółowe informacje o konkursie i zgłoszeniach dostępne na stronach serwisu Portalsamorzadowy.pl. W Portalsamorzadowy.pl odbędzie się także internetowe głosowanie na najciekawszy projekt (tak przebiegało głosowanie w ubiegłym roku).

Ogłoszenie wyników nastąpi w maju 2016 r. podczas VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (18-20 maja) z udziałem członków jury oraz zwycięzców. Nagrodami w konkursie są promocja pomysłów lokalnych na poziomie ogólnopolskim, a także sprzęt elektroniczny i ekologiczne gadżety.

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*