Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin
A+ A A-

ROZPOCZĘŁA SIĘ REKRUTACJA DO XXII SESJI SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY. JUŻ DZIŚ ZGŁOŚ SIĘ DO PROJEKTU!

Tematem tegorocznej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży są Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości. Jak co roku, zachęcamy młodzież w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym do podjęcia działań na rzecz najbliższego otoczenia. Do udziału zapraszamy szczególnie tych, którzy są zainteresowani podtrzymaniem i rozpowszechnianiem tradycji narodowej i państwowej poprzez popularyzowanie wiedzy o miejscach pamięci mających znaczenie dla dziedzictwa oraz tożsamości lokalnej i narodowej. Oceniane będzie m.in. zaangażowanie, kreatywne myślenie i podejmowanie działań animacyjno-badawczych.

Rekrutacja potrwa do 15 kwietnia i ma na celu wyłonienie 230 dwuosobowych zespołów z całej Polski, których członkowie spotkają się w Sali Posiedzeń Sejmu 1 czerwca, w Międzynarodowym Dniu Dziecka. Dodatkową nagrodą dla najlepszych uczestników z każdego województwa będzie prawo udziału w komisji problemowej, która odbędzie się 15 maja.

Organizatorem XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a w gronie współorganizatorów znajdują się Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz po raz pierwszy – Instytut Pamięci Narodowej. Informacje dotyczące procesu rekrutacji i przebiegu sesji plenarnej publikowane będą na stronie internetowej projektu: https://sdim.sejm.gov.pl. Tam znajdzie się również Przewodnik XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży zawierający wskazówki dotyczące wykonania zadania rekrutacyjnego. W razie pytań dotyczących działania platformy i organizacji tegorocznej sesji prosimy o kontakt z koordynatorem XXII sesji SDiM Jakubem Rokickim, pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub numerem telefonu (22) 694 28 10. W sprawach dotyczących realizacji zadania rekrutacyjnego informacji udziela Olga Tumińska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , (22) 581 88 18.


więcej informacji: http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/komunikat.xsp?documentId=4722BF3A45D3E726C1257F46004A2CA8

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*