Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:19 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna
A+ A A-

KONKURS STORYMAKERS

Międzynarodowy konkurs TechSoup – Storymakers2016 to wyzwanie dla organizacji pozarządowych, bibliotek, organizacji religijnych oraz lokalnych lub międzynarodowych grup aktywistów. Do 31 maja 2016 prześlijcie krótki film (do 5 minut) lub pokaz zdjęć (max. 5). Możecie wygrać nagrody z puli 7000 $ oraz nowy aparat. Podzielcie się z nami swoją historią!

Storymakers to międzynarodowa kampania TechSoup, w której od 6 lat zachęcamy organizacje pozarządowe do opowiadania o swoich działaniach w formie cyfrowej. Nasz ostatni cykl artykułów o digital storytellingu był elementem tej akcji. Teraz czas na Was! Weźcie udział w międzynarodowym konkursie Storymakers2016. Poprzez ciekawe video lub zdjęcia pokażcie światu efekty swojej pracy. Pamiętajcie, że dobra historia przezwycięża bariery językowe. Tutaj możecie zobaczyć inspirujące prace zwycięzców poprzednich edycji.

Kto może wziąć udział w konkursie Storymakers2016?
Organizacje pozarządowe, biblioteki, organizacje religijne, lokalne lub międzynarodowe grupy aktywistów. Działania waszych organizacji muszą być związane z tematyką społeczną: działalność na rzecz ubogich i pokrzywdzonych, ochrona środowiska, zapewnienie podstawowych usług społecznych, rozwój społeczny.

Kiedy trwa konkurs Storymakers2016?

4 kwietnia – 31 maja 2016 – przesyłanie prac
1 – 15 czerwca 2016 – głosowanie i wybór zwycięzców

Jak wziąć udział w konkursie?
1.    Stwórz krótki filmik lub pokaz zdjęć. 
2.    Prześlij swoją opowieść poprzez naszą globalną sieć.
3.    Udostępnij informacje o udziale w konkursie na swojej stronie internetowej oraz w social media.
4.    Zaproś swoich współpracowników i przyjaciół do udziału w głosowaniu na Wasze zgłoszenie.
5.    Łącz się z nami za pomocą hashtag #Storymakers2016.

Jakie są kategorie zgłoszeń?
•    Najlepsze pozarządowe wideo
•    Najlepsza pozarządowa fotografia
•    Nagroda Publiczności
•    Nagroda „Najlepsza opowieść jutra”

Co to jest kategoria „Najlepsza opowieść jutra”?
Ta kategoria koncentruje się na młodzieży i następnej generacji wyzwań społecznych. Chcemy, abyście stworzyli filmy związane z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Chcemy, byście opowiedzieli filmowe historie o wyzwaniach stojących przed dzisiejszą młodzieżą. Pokażcie nam dzisiejsze problemy Waszych społeczności, które wpłyną na Wasze jutro.


Jakie są nagrody?
5 000 $ - Nagroda Publiczności. 1000 $ za Najlepsze wideo i Najlepszą opowieść jutra. Aparat Lytro za najlepszą opowieść fotograficzną.

Na czym polega głosowanie?
Głosowanie trwa od 1 do 15 czerwca 2016 roku. Każdy może głosować raz dziennie na jedną pracę konkursową. Po zakończeniu głosowania przez publiczność, jury wybierze zwycięzców poszczególnych kategorii.

Ile powinien trwać filmik?
Maksymalnie 5 minut. Pamiętajcie jednak, że średni czas koncentracji na oglądaniu materiałów wideo wynosi 90 sekund.

W jakim języku powinien być filmik?
Konkurs jest międzynarodowy, ale organizatorzy zachęcają do używania języka ojczystego. Pamiętajcie, że dobre opowiadanie przezwycięża bariery językowe.

Ile materiałów mogę przesłać?
Ile tylko chcesz! Nie możesz jednak przesyłać tego samego materiału do kilku kategorii. Pamiętaj, że celem kampanii jest pokazanie organizacjom pozarządowym siły cyfrowego storytellingu, zachęcamy więc do przesyłania jak najlepszych prac.

Mam już krótkie wideo o mojej organizacji. Mogę zgłosić je do konkursu?
Tak! Jeśli tylko spełnia nasze kryteria, zapraszamy do konkursu!

Czy program dotacyjny TechSoup zapewnia jakieś narzędzia do tworzenia opowieści konkursowych? 
Nie mamy specjalnej oferty dotacji na konkurs Storymakers 2016. Zachęcamy do użycia programów, które są w naszej ofercie, np. Adobe Creative Cloud. Zapraszamy również do artykułów i webinarium z naszego cyklu “Digital storytelling”, w których krok po kroku staraliśmy się pokazać, jak tworzyć cyfrowe opowieści o Was samych.

Masz więcej pytań?
Więcej informacji o konkursie (po angielsku) znajdziecie tutaj. Możesz też wysłać email na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   (angielski).

więcej informacji o konkursie: https://www.techsoup.pl/pl/item-details/1631/konkurs-storymakers2016

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*