Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:26 maja 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna
A+ A A-

KONKURS MARSZAŁKA WZ: "SAMORZĄDOWY LIDER WSPÓŁPRACY NGO 2016"

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego ogłasza czwartą edycję Konkursu dla jednostek samorządu terytorialnego województwa zachodniopomorskiego pn. „Samorządowy Lider Współpracy z NGO 2016”. Na zgłoszenia czekamy do 31 maja 2016 roku.

Szczegółowe cele Konkursu to m.in.:

1)      promocja i wspieranie funkcjonujących, sprawdzonych w praktyce rozwiązań w zakresie finansowej i pozafinansowej współpracy jednostek samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi;

2)      upowszechnienie najlepszych rozwiązań i dobrych praktyk w celu ich adaptacji na terenie całego województwa zachodniopomorskiego;

3)      wzmocnienie zainteresowania współpracą organów administracji publicznej z III sektorem oraz przekazywania do realizacji organizacjom pozarządowym zadań publicznych.

Konkurs skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa zachodniopomorskiego. Z uwagi na umożliwienie porównania rozwiązań stosowanych w różnej skali
i uwarunkowaniach, oceny będą dokonywane w trzech grupach jednostek, tj.:

1)      powiaty i miasta na prawach powiatów,

2)      gminy miejskie i miejsko-wiejskie,

3)      gminy wiejskie.

Przedmiotem oceny będzie współpraca prowadzona przez jednostki samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 roku.

Zgłoszenie do udziału w Konkursie może być dokonane zarówno z inicjatywy jednostki samorządu terytorialnego, jak i organizacji pozarządowej.

Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest przesłanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego „Formularza zgłoszenia”, stanowiącego załącznik do Regulaminu Konkursu, wraz z dokumentacją potwierdzającą prowadzone działania, tj. np. zdjęcia, kserokopie uchwał, zrzuty stron internetowych, wycinki prasowe, publikacje, listy gratulacyjne, podziękowania.

Nabór wniosków konkursowych prowadzony będzie od dnia ukazania się ogłoszenia o konkursie na stronie internetowej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego do dnia 31 maja 2016 r.

Finaliści i Liderzy Konkursu zostaną powiadomieni o terminie spotkania w ramach Zachodniopomorskiego Forum Pełnomocników ds. NGO, podczas którego nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników, podsumowanie Konkursu i wręczenie statuetek i dyplomów.

Informacji odnośnie konkursu udziela pracownik Wieloosobowego stanowiska do spraw społecznych i organizacji pozarządowych: Magdalena Pieczyńska, tel. 91/ 44 16 224, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Informacja o naborze: http://www.wws.wzp.pl/organizacje-pozarzadowe/konkurs-marszalka-wojewodztwa-samorzadowy-lider-wspolpracy-z-ngo/marszalka-wojewodztwa-zachodniopomorskiego-zaprasza-do-udzialu-w-konkursie-samorzadowy-lider

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*