Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:22 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz
A+ A A-

NAGRODA DLA SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO W 2016 ROKU- KONKURS ROZPOCZĘTY

Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EKES) organizuje 8. edycję konkursu o nagrodę dla społeczeństwa obywatelskiego. W 2016 roku uhonorowane zostaną inicjatywy mające na celu poprawę życia migrantów oraz wspieranie ich integracji w społeczeństwie. O nagrodę EKES-u mogą ubiegać się organizacje społeczeństwa obywatelskiego oraz osoby indywidualne. Łączna kwota nagród to 50 tys. euro. Wnioski konkursowe można nadsyłać do 9 września 2016 r., a ogłoszenie laureatów nastąpi 15 grudnia 2016 r. na uroczystej ceremonii wręczenia nagród w siedzibie Komitetu w Brukseli.

Motyw przewodni tegorocznej edycji związany jest z bezprecedensowym napływem uchodźców jakiego doświadcza Europa na przestrzeni ostatnich kilku lat. Integracja migrantów to bardzo istotne wyzwanie, któremu UE i państwa członkowskie muszą stawić czoła. Administracja publiczna, aby sprostać temu zadaniu, musi w znacznej mierze polegać na działalności organizacji społeczeństwa obywatelskiego, ochotników i innych parterów szczebla lokalnego.

Nagroda EKES-u dla Społeczeństwa Obywatelskiego 2016 ma na celu docenienie organizacji społeczeństwa obywatelskiego lub jednostek, które w znaczącym stopniu przyczyniły się do poszukiwania rozwiązań poprzez udzielanie pomocy uchodźcom i migrantom i tym samym promowanie europejskich wartości.

Temat tegorocznej nagrody jest ściśle związany z pracą Europejskiego Forum Migracji, platformy społeczeństwa obywatelskiego utworzonej wspólnie przez Komisję Europejską i EKES, w ramach której organizacje i instytucje europejskie omawiają wyzwania i priorytety dotyczące między innymi integracji obywateli państw trzecich w UE. Polityce i praktyce integracji poświęcona jest specjalna witryna internetowa UE.

Szczegółowe informacje na temat konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie 2016 EESC Civil Society Prize. W tym roku po raz pierwszy kandydatury można przesyłać bezpośrednio do EKES-u, bez pośrednictwa członka Komitetu.

Ci z Państwa, którzy planują ubiegać się o nagrodę proszeni są o kontakt z Biurem Wielkopolskie w Brukseli na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*