Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:26 maja 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna
A+ A A-

STYPENDYŚCI PROGRAMU IKEA ZREALIZUJĄ KOLEJNE LOKALNE PROJEKTY SPOŁECZNE

25 lipca ruszyła 5. edycja programu IKEA i Fundacji Świętego Mikołaja „Na Rodzinę Można Liczyć”.

W ramach programu, zdolni i zaangażowani społecznie uczniowie z całej Polski otrzymają roczne stypendia na rozwój swoich talentów. Stypendia trafią do młodych liderów społecznych, którzy chcą zrealizować własne projekty niosące zmiany dla lokalnej społeczności. Autorzy najciekawszych pomysłów otrzymają, oprócz stypendiów, dodatkowe granty na ich realizację.

„Widzimy jak wiele w tych młodych ludziach jest pasji i chęci zmiany najbliższego otoczenia. W ciągu pięciu lat zobaczyliśmy jak wielką moc sprawczą mają stypendia. Dzięki nim uczniowie mogli pojechać na olimpiadę, brać udział w zawodach sportowych, kursach językowych czy uczyć się gry na wymarzonym instrumencie. Otrzymali pomoc i sami postanowili pomóc innym – postawili na ekologię, zaopiekowali się seniorami, zorganizowali zajęcia dla potrzebujących dzieci i namówili mieszkańców do wspólnego ćwiczenia. Te lokalne inicjatywy są początkiem wielkich zmian. Chcemy, aby było ich jeszcze więcej, dlatego w tym roku podwajamy liczbę projektów grantowych”– mówi Jolanta Michalewicz, dyrektor Fundacji Świętego Mikołaja.

Co roku o kwocie przekazanej na stypendia decydują klienci sklepów IKEA. Za każde okazanie karty IKEA FAMILY przy kasie, podczas trwania kampanii w sklepach, firma przekazuje 50 groszy na fundusz stypendialny. Podczas zeszłorocznej akcji zebrano rekordowe 300 000 zł. Stypendia otrzymują uczniowie zaangażowani społecznie oraz ci, którzy nie mają wystarczających środków na rozwijanie swoich pasji i realizację marzeń.

Kampania realizowana jest we wszystkich sklepach IKEA w Polsce i będzie trwać do 28 sierpnia.

Program „Na Rodzinę Można Liczyć” realizowany jest od 2012 roku przez IKEA i Fundację Świętego Mikołaja. Dotychczas wsparcie o łącznej wartości 1 097 679 zł otrzymało ponad 500 uczniów ze 171 szkół partnerskich.

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*