Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:27 maja 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan
A+ A A-

KONKURS MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO "LIDER EKONOMII SPOŁECZNEJ 2016"

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego ogłasza konkurs „Lider Ekonomii Społecznej 2016”. Już po raz czwarty zostaną wyróżnione osoby i podmioty, które w swojej działalności propagują ideę ekonomii społecznej. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów!

Ekonomia społeczna to sektor gospodarki, w którym wszelka aktywność koncentruje się na społecznej użyteczności a jedną z głównych cech tej idei jest prymat celów społecznych nad zyskiem ekonomicznym. Pojęcie to zyskuje w ostatnim czasie na znaczeniu, jednak nadal niezbędne są działania mające na celu promocję idei ekonomii społecznej. Stąd zamysł, aby uhonorować osoby i organizacje, które działając w obszarze ekonomii społecznej lub wspierające ten obszar, przyczyniają się do aktywizacji społeczności lokalnych, a w konsekwencji do podnoszenia ich jakości życia. Nasze województwo było zawsze wybijającym się na tle innych województw w bieżącym roku powołano m.in. Komitet rozwoju ekonomii społecznej rozpoczęto działania związane z konsolidacją środowiska poprzez tworzenie sieci w obszarze ekonomii społecznej a ścisłej podmiotów reintegracji CIS, KIS, WTZ, ZAZ. Intencją organizatora jest wprowadzanie trwałej zmiany w regionie poprzez promowanie podmiotów/osób wykorzystujących narzędzie ekonomii społecznej do rozwoju gospodarczego województwa.

Celami konkursu są:
1) upowszechnianie wiedzy o sposobach integracji społecznej i zawodowej w regionie,
2) promowanie postaw działania zgodnie z zasadami etyki i z ideą odpowiedzialności społecznej,
3) promowanie i upowszechnianie ekonomii społecznej w regionie,
4) propagowanie narzędzi i rozwiązań przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

Nagrodę otrzymają osoby/podmioty, które swoimi działaniami, najpełniej realizują cele konkursu i w sposób szczególny przyczyniają się do wspierania ekonomii społecznej na terenie województwa zachodniopomorskiego. Nagrody przyznawane będą w następujących kategoriach:
1. Samorząd przyjazny ekonomii społecznej.
2. Podmiot ekonomii społecznej.
3. Animator ekonomii społecznej (osoba fizyczna).
4. Przyjaciel ekonomii społecznej (podmiot prywatny).

Kategoria Przyjaciel ekonomii społecznej jest nową kategorią wprowadzoną na wniosek zachodniopomorskiego środowiska ekonomii społecznej współpracującego z podmiotami komercyjnymi otwartymi na działanie w obszarze ekonomii społecznej. Zwycięzca każdej z kategorii otrzyma nagrodę w postaci statuetki „Lider Ekonomii Społecznej” i dyplomu okolicznościowego. Dodatkowo, w każdej kategorii zostaną przyznane wyróżnienia.
W Konkursie mogą uczestniczyć: samorządy, przedsiębiorcy, instytucje, organizacje pozarządowe, podmioty prowadzące działalność lub mający siedzibę na terenie województwa zachodniopomorskiego, a także osoby fizyczne zamieszkałe i prowadzące działania na terenie województwa.
Zgłoszenia kandydatur należy przesyłać w terminie do dnia 14 listopada  2016 roku na adres: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin lub osobiście dostarczyć do siedziby ROPS, ul. Starzyńskiego 3-4, p. III, pok. 321, Szczecin. O przyjęciu zgłoszenia decyduje data wpływu. Zgłoszenia, które wpłyną po terminie, nie będą rozpatrywane. Szczegółowe informacje o naborze do konkursu oraz karta zgłoszeniowa w załączeniu.
Dodatkowych informacji udziela Pan Piotr Szeszko pod nr. tel. 91 42 53 631, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Dla przypomnienia, tak przedstawiały się wyniki Konkursu w roku 2015:
Elżbieta Bronowicka-Stawicka prowadzi warsztaty terapii zajęciowej w Sławnie w ramach stowarzyszenia „Akson”, została uhonorowana tytułem Animatora Ekonomii Społecznej.

Laureatką w kategorii "podmiot ekonomii społecznej" została spółdzielnia Nowa Przystań i Anna Milewska z Koszalina.  Zatrudniają osoby cierpiące na choroby psychiczne. Prowadzą pralnie i magiel, oraz sklepik w szpitalu.

W kategorii samorząd" nagrodę odebrała gmina Resko. W Łabuni Wielkim stowarzyszenie

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*