Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:26 kwietnia 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena
A+ A A-

KALENDARZ DLA JST. NAJWAŻNIEJSZE TERMINY W 2017 ZWIĄZANE Z REFORMĄ OŚWIATY

Rady gmin mają czas do 30 listopada 2017 roku na podjęcie uchwał stwierdzających przekształcenie m. in. szkoły podstawowej i szkoły policealnej - publikujemy najważniejsze terminy w roku 2017 dla jednostek samorządu terytorialnego związane z reformą oświaty.

31 stycznia mija termin przyjmowania przez wójtów wniosków od osób prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły o zmianę zezwolenia lub zmianę wpisu do ewidencji (w zakresie przekształcenia/ włączenia gimnazjum do szkoły innego typu).

Również do 31 stycznia będą przyjmowane przez wójtów oświadczenia od osób prowadzących publiczne szkoły podstawowe o rezygnacji z obwodów lub wnioski od osób prowadzących dotychczasowe publiczne gimnazja zamierzające je przekształcić w szkoły podstawowe, o ustalenie obwodu.

Natomiast 31 marca mija termin podjęcia przez rady gmin ostatecznej uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego.

Do 30 czerwca wójtowie będą przyjmować dokumenty od osób prowadzących publiczne szkoły podlegające przekształceniom z mocy prawa (szkoły podstawowe, zasadnicze szkoły zawodowe), które będą stanowić podstawę do zmian zezwoleń i wpisów do ewidencji szkół niepublicznych (tryb uproszczony, bez wniosku o zmianę zezwolenia lub wpisu).

Do 10 sierpnia wójtowie mają czas na wydanie decyzji administracyjnych w sprawie zmiany lub odmowy zmiany zezwoleń na założenie i prowadzenie szkół publicznych przez osoby fizyczne i osoby prawne inne niż jst.

10 sierpnia mija termin zmiany przez wójtów wpisów do ewidencji szkół niepublicznych.

Do 30 listopada rada gminy musi podjąć uchwały stwierdzającej przekształcenie z mocy prawa szkoły podstawowej, szkoły policealnej, zasadniczej szkoły zawodowej w branżowa szkołę I stopnia, szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy.

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*