CENTRUM DOSKONALENIA
FUNDUSZE EUROPEJSKIE
GRYFLANDIA
HISTORIA
KALEJDOSKOP FIRM
KONTAKT
KULTURA
OFERTA INWESTYCYJNA
PLAN ROZWOJU LOKALNEGO
PRACA
RADA I RADNI GMINY
SPORT
STOWARZYSZENIA
TURYSTYKA
WŁADZE
ZABYTKI


 

Gryfice. Dnia 15.04.2013 r.
FINAŁ KONKURSU STOŁY WIELKANOCNE
NA ZIEMI GRYFICKIEJ

W czwartkowe południe /11.04.2013/ w Gryfickim Domu Kultury została podsumowana trzecia edycja konkursu „Stoły Wielkanocne na Ziemi Gryfickiej 2013”, zorganizowanego w ramach projektu „Tradycje na Ziemi Gryfickiej”. Konkurs był adresowany do Sołectw w naszej Gminie oraz Kół Gospodyń. Głównym celem konkursu jest kultywowanie i podtrzymywanie tradycji wielkanocnych, propagowanie zwyczajów regionalnych, prezentowanie wytworów wielkanocnych i aranżacji stołów, a także czerpanie radości z własnej pracy twórczej i możliwość prezentacji w regionie.
Do konkursu zgłosiły się 3 Sołectwa oraz jedna świetlica wiejska. Jury konkursowe, powołane przez GDK, Wanda Piwoni – Sekretarz Gminy, Bożena Oszuścik – Miejska Biblioteka Publiczna, Agnieszka Ostrowska – animator kultury i Marzena Domaradzka „Kurier Szczeciński” dokonało oceny prezentowanych stołów. Jak podkreśliła przewodnicząca Jury pani Wanda Piwoni „…z roku na rok coraz trudniej jest wyłaniać zwycięzców, wszystko to przez wysoki poziom konkursu oraz doświadczenie, które wyraźnie procentuje…”
Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach, i tym razem I miejsce Jury przyznało Sołectwu Smolęcin – Łopianów, które otrzymało główną nagrodę. Ponadto Sołectwo Smolęcin, w związku z trzykrotnym zwycięstwem w konkursie, zostało uhonorowane pucharem Grand Prix.

O tym, że rywalizacja była bardzo wyrównana, niech świadczy fakt przyznania aż dwóch miejsc drugich, które zdobyły Sołectwo Górzyca oraz Sołectwo Grądy. Miejsce trzecie otrzymała jedyna w tym gronie świetlica wiejska z Trzygłowa /osiedle/. Ponadto Jury postanowiło wzorem lat ubiegłych, nagrodzić najlepszą potrawę wielkanocną, którą bezapelacyjnie została pascha wielkanocna przygotowana przez Sołectwo Górzyca (wg przepisu pani Janiny Hołubczak). Laureaci III edycji konkursu otrzymali nagrody w postaci bonów finansowych (do zrealizowania zgodnie z własnym pomysłem), oraz zdjęcia i pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznym konkursie, który zakończył cykl „stołów wielkanocnych”.powrót do strony głównej...