CENTRUM DOSKONALENIA
FUNDUSZE EUROPEJSKIE
GRYFLANDIA
HISTORIA
KALEJDOSKOP FIRM
KONTAKT
KULTURA
OFERTA INWESTYCYJNA
PLAN ROZWOJU LOKALNEGO
PRACA
RADA I RADNI GMINY
SPORT
STOWARZYSZENIA
TURYSTYKA
WŁADZE
ZABYTKI


 

Gryfice. Dnia 02.05.2013 r.
INAUGURACJA DNI MŁODZIEŻY

Od wczoraj, na trzy dni Gryfice stały się oficjalnie „miastem młodych”. Drugie z kolei spotkanie młodzieży rozpoczęło się mszą świętą w kościele pw. WNMP w Gryficach o 12.30. Eucharystii przewodniczył Abp. Andrzej Dzięga. Na uroczystości obecni byli również przedstawiciele gminnych władz samorządowych. Czcigodnego gościa i licznie zgromadzoną młodzież przywitał burmistrz:

Oceniamy, że w zeszłym roku było około 1300 osób. Dzisiaj wiem, że około 1600. 90 grup społecznych zorganizowanych przyjechało do Gryfic. To jest wielka radość dla nas, dla samorządowców, a myślę, że również dla naszego duchowieństwa, dla naszych pasterzy duchowych, którym zależy na tym, by żyć i rozwijać się godnie. Dziękujemy pięknie, Księże Arcybiskupie za przyjęcie zaproszenia do Gryfic i myślę, że zrobimy wszystko, żeby pięknie i z satysfakcją spędzić ten czas wspominając mile Gryfice.

Dziś przyjezdni będą mieli okazję bliżej poznać nasze miasto podczas „City Tour”, w którego programie m.in.: możliwość korzystania z kajaków na przystani przy Redze, obserwacja panoramy Gryfic z punktu widokowego w Baszcie Prochowej, wizyta w siedzibie straży pożarnej, zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza na strzelnicy LOK, zwiedzanie miasta oraz Muzeum Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.
powrót do strony głównej...