CENTRUM DOSKONALENIA
FUNDUSZE EUROPEJSKIE
GRYFLANDIA
HISTORIA
KALEJDOSKOP FIRM
KONTAKT
KULTURA
OFERTA INWESTYCYJNA
PLAN ROZWOJU LOKALNEGO
PRACA
RADA I RADNI GMINY
SPORT
STOWARZYSZENIA
TURYSTYKA
WŁADZE
ZABYTKI


 

Gryfice. Dnia 06.05.2013 r.
PIOSENKA NIE TYLKO DZIECIĘCA. JAK ONI ŚPIEWAJĄ

Każdego roku wiosną, w Gryfickim Domu Kultury swoimi wokalami popisują się dzieci, młodzież i dorośli. W ubiegłą sobotę, 13. kwietnia Eliminacje do Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej oraz Przegląd Solistów Muzycznych i Zespołów Estradowych znów zgromadziły regionalne talenty.
            Przesłuchania trwały ponad 4 godziny. Przeważały głosy żeńskie, jednak znalazło się również kilku zdolnych wokalistów płci męskiej, którzy osiągnęli swoje małe sukcesy. Stawką były atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez gminę Gryfice oraz – co najważniejsze – możliwość reprezentowania powiatu w przeglądzie wojewódzkim. Stres, zarówno ten mobilizujący jak i paraliżujący, był więc nieodłącznym towarzyszem każdego występu. Jednak ciepły uśmiech publiczności i prowadzącej – dyrektor Róży Szuster pomagał rozładować napięcie. Kiedy opadły emocje, jury w składzie:

    • Przewodniczący Andrzej Grochowski z Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie,
    • Krystyna Radom,
    • Krzysztof Malicki,

po ponad półgodzinnych obradach wybrało laureatów.
            W Przeglądzie Piosenki Dziecięcej przyznawano nagrody w dwóch kategoriach. Awans do dalszego etapu konkursu otrzymały: Julia Modrzejewska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Cerkwicy za utwór „O kochaniu misia” i Wiktoria Sztandera z Gminnego Ośrodka Kultury w Rewalu za wykonanie piosenki „Cicho”. W grupie 6-9 lat wyróżniono ponadto: Marzenę Frankowską ze Szkoły Podstawowej w Brojcach, Julię Zaton z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach, Natalię Kwiatkowską ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gryficach, Przemysława Pudę z Publicznej Szkoły Podstawowej w Cerkwicy, Aleksandrę Derdzińską ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gryficach i Joannę Łukomską ze Szkoły Podstawowej w Brojcach. W kategorii 10-12 najlepiej spisali się: Gabriela Stogowska z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach, Jakub Oksiejuk ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Gryficach, Katarzyna Pawluch z Brojc, Kamila Pasternak, Jakub Mehal, Eliza Korozej,  (wszyscy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryficach), Julia Kolanek z Gminnego Ośrodka Kultury w Rewalu i grupa „Karniczanki” z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach.
            Przegląd Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych to odrębny konkurs, w którym udział mogli wziąć gimnazjaliści, uczniowie szkół średnich i dorośli. Wśród nich bezkonkurencyjne okazały się: Karolina Goszczyńska z Liceum Ogólnokształcącego w Gryficach z piosenką „A jeśli nie znajdziesz...” i Marta Jagielska z Brojc w „Tangu na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Wyróżnienia miejscowe otrzymali ponadto: duet „Paweł i Bartek” z Gminnego Klubu Kultury w Karnicach i Sandra Płodziszewska z Gminnego Ośrodka Kultury w Rewalu.
            Laureatkom życzymy sukcesów na wyższym szczeblu konkursu, który odbędzie się 25. maja (piosenka dziecięca) i 08. czerwca (soliści i zespoły estradowe) w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.
powrót do strony głównej...