CENTRUM DOSKONALENIA
FUNDUSZE EUROPEJSKIE
GRYFLANDIA
HISTORIA
KALEJDOSKOP FIRM
KONTAKT
KULTURA
OFERTA INWESTYCYJNA
PLAN ROZWOJU LOKALNEGO
PRACA
RADA I RADNI GMINY
SPORT
STOWARZYSZENIA
TURYSTYKA
WŁADZE
ZABYTKI


 

Gryfice. Dnia 06.05.2013 r.
ROZTAŃCZONA MAJÓWKA W GDK

Drugi dzień majowego wypoczynku upłynął im tanecznie. W samo południe gryfickie zespoły rywalizowały ze sobą o awans do Wojewódzkich Konfrontacji Tanecznych. Do tych powiatowych eliminacji zgłosiło się klika grup należących na do formacji Tarantule, działającej przy Gryfickim Domu Kultury.
            W przeglądzie wzięły udział 3 zespoły, łącznie – 70 uczestników. Ciekawe i niełatwe (!) układy oceniało jury w składzie: Krystyna Radom – Przewodnicząca, Krzysztof Malicki, Roman Kaczorowski.
            Kiedy zakończyła się część konkursowa przyszedł czas na ogłoszenie decyzji komisji: która z grup będzie reprezentowała Gryfice na arenie wojewódzkiej? Pojawiło się również kilka cennych uwag skierowanych do instruktorek, rodziców i dzieci. Polecono szczególną uwagę zwracać na synchronizację kroków, estetykę strojów i... uśmiech, którego powinno być jak najwięcej. Doceniając całoroczną pracę tancerzy postanowiono nagrodzić:

Wyróżnieniem miejscowym – zespół „TARANTULE GRUPA IV” za układ pt. „Klawiatura” (na zdjęciu w czarno-białych strojach);

  • W kategorii 11-15 lat – zespół „TARANTULE GRUPA V” za prezentację formy showdance pt. „Mambo” (awans);
  • W kategorii powyżej 15 lat – zespół TARANTULE GRUPA VI za prezentację showdance pt. „Balladyna”(awans).
  •        Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, dyplomy oraz albumy fotograficzne, jak mówili członkowie jury: na pamiątkowe zdjęcia z przeglądu wojewódzkiego.
    powrót do strony głównej...