Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:24 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

DEBATA EKOLOGICZNA

25. marca w Gimnazjum nr 1 w Gryficach odbyła się debata dotycząca działań ekologicznych podejmowanych na terenie gminy Gryfice dziś i w przeszłości, skuteczności podjętych inicjatyw i wyzwań jakie czekają nas mieszkańców... dziś abyśmy mogli skutecznie chronić otaczające nas środowisko, a tym samym dbać o naszą planetę i przyszłość kolejnych pokoleń. 

Spotkanie zorganizowane zostało przez uczennice klasy III A: Agatę Brożyńską oraz Karolinę Kulig i stanowiło podsumowanie cyklu spotkań zorganizowanych w szkole, które dotyczyły działań, najważniejszych problemów i sukcesów jakie udało się osiągnąć w dziedzinie szeroko pojmowanej ekologii. Na zebraniu obecny był Zastępca Burmistrza Gryfic Waldemar Wawrzyniak, który przedstawił młodzieży Gimnazjum nr 1 najważniejsze priorytety ekologiczne naszej Gminy, Radny Gminy Gryfice i Członek Komisji Ochrony Środowiska Jan Major, który omówił najważniejsze problemy dotyczące ochrony środowiska wodnego w naszej okolicy i Umut Ylmaz, obywatel Turcji, który porównał ochronę środowiska w swoim kraju ze stanem panującym na terenie naszego miasta. W ramach przygotowania do debaty zorganizowane zostały dwa konkursy dotyczące ekologii.

Pierwszy z nich, pod opieką Pana Marka Prociaka, polegał na wykonaniu plastycznego projektu ekologicznego śmietnika. Drugi pod opieką Pani Grażyny Lachowicz i patronatem Burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła miał na celu sprawdzić wiedzę uczniów Gimnazjum nr 1 z dziedziny ekologii. Zwycięzcy konkursu zostali wyróżnieni cennymi nagrodami książkowymi. Udział w debacie wzięli zaproszeni goście:  Waldemar Wawrzyniak, Jan Major, Dyrektor Szkoły Zbigniew Hłąd, Samorząd Uczniowski, nauczyciel historii Jacek Lew i uczniowie zaangażowani w działalność ekologiczną na terenie naszej gminy. Moderatorem debaty była Malwina Jankowska, uczennica klasy III B. W trakcie ciekawej dyskusji zwrócono uwagę na najważniejsze problemy ekologiczne Gminy Gryfice. Podniesiona została także kwestia edukacji proekologicznej wśród najmłodszych oraz opieka nad aleją kasztanowców obok szkoły. Wnioski z debaty przekazane zostały na ręce Zastępcy Burmistrza i Dyrektora Szkoły. Co najważniejsze- to nie koniec działań młodzieży Gimnazjum nr 1 na rzecz ochrony środowiska.

info: Eko-Ludek
foto: www.jaikudo.pl
Zobacz więcej

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*