Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:27 maja 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

W NOWYM ROKU W BRAMIE...PRZY ŚWIECACH

Z niespodzianką odbył się pierwszy tegoroczny wernisaż /15 stycznia/ w Muzeum i Galerii „Brama” w Gryficach. Tym razem galeria gościła młodych adeptów sztuki, uczniów gryfickiego Liceum Plastycznego im. Tadeusza Eysmonta, którzy pod czujnym okiem wykładowców zaprezentowali swój nieprzeciętny talent utrwalony na plakatach oraz rzeźbach.

 W wernisażu, oprócz autorów udział wzięli wykładowcy tutejszego „plastyka” z dyrektor Haliną Adomat na czele, Edytą Mroczkowską, Tomaszem Dąbrowskim oraz Krzysztofem Adomatem. Ponadto gośćmi wernisażu byli również uczniowie Gimnazjum nr 1, przyjaciele szkoły podopieczni, Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryficach, mieszkańcy Gryfic oraz co mamy nadzieję, dobrze wróży gryfickiej kulturze, przedstawiciel Rady Miejskiej w Gryficach radny Grzegorz Sawicki. Wernisaż otworzyła dyrektor GDK Róża Szuster podkreślając rangę miejsca, że powstało ono właśnie z myślą nie tylko o artystach profesjonalistach, ale przede wszystkim o osobach, które dopiero zdobywają pierwsze szlify na kanwie sztuki. Niewątpliwie, do takich osób należy zaliczyć obecnych autorów. Wernisaż rozpoczęty w pełnych światłach galerii dość niespodziewanie zakończył się w bardzo klimatycznej atmosferze, przy świecach. W trakcie jego trwania nastąpiła awaria oświetlenia, co nie przeszkodziło zgromadzonym gościom w obejrzeniu tej wyjątkowo interesującej wystawy. Wystawy którą można podziwiać do połowy lutego br, na którą serdecznie zapraszamy.

Informacja: Robert Erchardt

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*