Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

PROJEKT WYMIANY MŁODZIEŻY PN. DOBROWOLNY ROK EKOLOGICZNY

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie w ramach współpracy z Krajem Związkowym Meklemburgia – Pomorze Przednie i z organizacją Jugendwerk Aufbau Ost JAO gGmbH co roku aktywnie uczestniczy w realizacji projektu wymiany młodzieży pn. Dobrowolny Rok Ekologiczny.

Również w bieżącym roku 5-osobowa grupa młodzieży z województwa zachodniopomorskiego będzie miała możliwość wyjazdu do Niemiec i uczestnictwa w rocznych praktykach organizowanych w Kraju Związkowym Meklemburgia – Pomorze Przednie.

Dzięki wieloletniej współpracy Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie z Krajem Związkowym Meklemburgia – Pomorze Przednie i z organizacją Jugendwerk Aufbau Ost JAO gGmbH, każdego roku grupa młodzieży z województwa zachodniopomorskiego ma możliwość odbycia rocznych praktyk na terenie Niemiec, w ramach projektu wymiany młodzieży pod nazwą Dobrowolny Rok Ekologiczny (DRE).

Dobrowolny Rok Ekologiczny (DRE) trwa od 1 września 2015 do 31 sierpnia 2016. Praktykantów DRE obowiązuje 40-godzinny tydzień pracy, przez pięć dni roboczych w tygodniu, mają również zagwarantowane 26 dni urlopu w roku. Celem praktyk jest przygotowanie się do podjęcia pracy zawodowej, zorientowanie w kierunku ewentualnej przyszłej edukacji, zgłębienie zagadnień związanych z ochroną przyrody i poznanie kultury innego kraju. W ramach praktyk prowadzone są seminaria o charakterze edukacyjnym. Praktykanci mają zapewnione zakwaterowanie i ubezpieczenie (zdrowotne i socjalne – opłaca JAO), refundowany koszt udziału w obowiązkowych seminariach oraz otrzymują kieszonkowe w wysokości 345 euro miesięcznie. Praktyki odbywają się w Meklemburgii – Pomorzu Przednim, dotychczasowa współpraca obejmowała m.in. parki krajobrazowe, ogród zoologiczny, ośrodki edukacji ekologicznej.

Warunki, jakie musi spełniać kandydat do udziału w praktykach są następujące:

-        wiek od 18 do 25 lat,

-        obywatelstwo polskie,

-        zameldowanie na terenie województwa zachodniopomorskiego,

-        gotowość do pracy w wymiarze 8 godzin na dobę, 40 godz. w 5-dniowym tygodniu pracy,

-        dobra znajomość języka niemieckiego.

Mile widziane będą osoby działające na rzecz ochrony środowiska i edukacji ekologicznej.

Osoby zainteresowane udziałem w rocznej praktyce proszone są o złożenie następujących dokumentów:

-        list motywacyjny (w języku polskim i niemieckim),

-        życiorys (w języku polskim i niemieckim),

-        kopię ostatniego świadectwa szkolnego lub dyplomu ukończenia studiów (ewentualnie zaświadczenie o kontynuowaniu nauki),

-        zdjęcie (może być wydrukowane, np. na życiorysie),

-        adres do korespondencji wraz z numerem telefonu i podaniem poczty elektronicznej,

-        oświadczenie o stanie zdrowia (przed podjęciem praktyki należy poinformować o ewentualnym uszczerbku na zdrowiu/upośledzeniu, istotnym przy pracy w ramach DRE),

-        oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

 

Eliminacje do udziału w praktykach przebiegać będą w dwóch etapach:

weryfikacja złożonych dokumentów, - rozmowa kwalifikacyjna.

Informacje dot. praktyk: www.foej-jao.de, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. 914303647.

 

Zgłoszenia, z dopiskiem Dobrowolny Rok Ekologiczny”, można nadsyłać w terminie do 30 czerwca 2015 (data stempla pocztowego) na adres: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie, Wydział Infrastruktury i Rolnictwa, ul. Wały Chrobrego 4, 70-502 Szczecin.

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*