Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:22 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

WERNISAŻ WYSTAWY AUTORSTWA MARKA KOPCZYŃSKIEGO

Gryficki Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Marka Kopczyńskiego w dniu 23. kwietnia 2015 r. o godz. 17:15 w Muzeum i Galerii "BRAMA".

Marek Kopczyński urodzony w 1959 roku w Białogardzie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie. Indywidualista, malarz, rysownik, szczególnie upodobał sobie technikę pasteli. Świat pełen symboli, przenośni, niejednoznacznych aluzji i tajemnicy intryguje widza poruszając i wyzwalając jednocześnie w nim wspomnienia z sennego pamiętnika. Od 1980 roku regularnie wystawia w rodzinnym mieście i poza nim. Jego drugą pasją gdy odchodzi od sztalugi jest muzyka. Multiinstrumentalista samouk /perkusja, instrumenty klawiszowe, flety, gitara, saksofon, akordeon/od wielu lat szef zespołu Koma. Grał z Anną Jurksztowicz w zespole Music Market, założył zespół BMW. Fuzja malarstwa i muzyki przynosi kolejną pasję- teatr lalek Marko działający pod tą nazwą od 2003 jako rodzinny teatr, a od 2008 społeczny w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich. W 2009 jako jedyny nieprofesjonalny lalkarz został zakwalifikowany do Międzynarodowego Festiwalu Solistów Lalkarzy w Łodzi z autorskim spektaklem „Dance, Dance”. Jest autorem wszystkich scenariuszy, reżyserem. Tworzy lalki, piosenki, muzykę, scenografię. Modyfikuje istniejące bajki i wymyśla własne. ”Bitwa o krowę”, „O wiedźmach i bocianach z Łęczna”, „O kocie Huncfocie”, „O domku kata”, „Lokomotywa”, „Królowa Śniegu”, „Pinokio”, „Koziołek Matołek w Chinach”, „Mały Marko i czarodziejska walizka”, „Koziołek Matołek w Indiach”, „Szewczyk Dratewka” i wcześniejsze tytuły stanowią  ogromny dorobek autora. Ponad 100 autorskich  piosenek dla dzieci edukuje i bawi jednocześnie. Jego sztuki nie zalegają w szufladach, są regularnie wystawiane.

Jest również satyrykiem i karykaturzystą, uwiecznił setki białogardzian. O talencie-„Zbrodnią jest nie rozwijać darowanych talentów”, „Talent to nie wszystko, codziennie trzeba coś jeść”.

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*