Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:22 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

DZIEŃ DZIECKA Z GRYFICKIM DOMEM KULTURY- RODZINNY PIKNIK REKREACYJNY

Serdecznie zapraszamy do udziału w przygotowanym przez Gryficki Dom Kultury rodzinnym pikniku rekreacyjnym, który odbędzie się w niedzielę 31 maja br. na błoniach w Parku Miejskim. Przygotowaliśmy szereg atrakcji, które jak sądzimy zainteresują wszystkich uczestników zabawy.  

Piknik rozpoczniemy rajdem rowerowym /15,95 km/ z Grupą Rowerową Gryfice. O godzinie 10.40 spotykamy się na boisku w Parku Miejskim /polanie za stadionem/. Startujemy o godzinie 11.00. W trakcie wycieczki m.in. odwiedzimy agroturystykę pana Tomasza Buzały w Łopianowie, gdzie odpoczniemy i posilimy się przed dalszą jazdą. Po drodze zwiedzimy Elektrownię Wodną w Rejowicach a także będziemy podziwiać przyrodę. Rajd kończymy na błoniach w Parku Miejskim. Dzieci do lat 10 mogą wziąć udział wyłącznie z opiekunem.

Nie kręci Cię rower? Nie szkodzi.
O godz. 12.00 zapraszamy do udziału w rodzinnym /drużynowym/ turnieju w strzelaniu z wiatrówki do tarcz biatlonowych, który odbędzie się na strzelnicy LOK przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gryficach. Turniej poprowadzą członkowie Młodzieżowego Klubu Strzeleckiego LOK „Baszta” Gryfice. W konkurencji udział biorą drużyny 3 osobowe, każdy startujący odda po 10 strzałów.

Wspólnie z nami poczuj się jak wilk morski w godzinach od 12.00 do 15.00 na przystani kajakowej w Parku Miejskim uruchomiona zostanie bezpłatna wypożyczalnia kajaków. Dzieci wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Jeżeli masz ochotę na rodzinne poznawanie ciekawostek swojego miasta zapraszamy o godz. 13.00 /zbiórka błonie w Parku Miejskim/ na spacerek po Gryficach z przewodnikiem turystycznym panem Mirosławem Wójciakiem z którym zobaczymy ciekawostki Gryfic m.in: dąb pokoju, Kościół Mariacki w Gryficach, muzeum miejskie, zbójecki trakt, inne zabytki miejskie oraz poznamy historię, legendy ciekawostki architektoniczne oraz gryfickie symbole.

Poszukaj z nami „Skarbu wiewiórek” /godz. 13.00 błonie w Parku Miejskim/
Jest to propozycja zabawy z  harcerzami z Związku Drużyn  ZHP Rega którzy zapraszają do przeżycia przygody podczas zabawy terenowej w parku. Część rekreacyjną zakończy rodzinny turniej badmintona na boisku sportowym obok przystani kajakowej. Turniej poprowadzi pani Anna Aleksiuk z SP3 w Gryficach.

Od godz. 14.00 /błonie w Parku Miejskim/ Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Gryficach zaprasza na podsumowanie kampanii „Kilometry dobra”.  W programie m.in. występy artystyczne i zabawy, prezentacje przedszkolaków a także zumba z panią Karoliną Rutą.

Ponadto na uczestników pikniku będą czekać gry i  zabawy, pokazy sprzętu, wspólne śpiewanie i muzykowanie a także wiosłowanie na sucho z gościem specjalnym Konradem Wasilewskim Mistrzem Olimpijskim w kajakarstwie Pekin 2008.

Podczas imprezy będzie można oznakować rower. Warunkiem jest obecność osoby dorosłej i posiadanie dokumentu.

Natomiast finałem tegorocznych obchodów „Dnia dziecka” będą spektakle teatralne, „Pajacyk” w wykonaniu pracowników PSOUU oraz Pirackie Opowieści.

Spektakle te będą częścią Gryfickich Spotkań Teatralnych które rozpoczną się o 16.30. Szczegóły na plakatach.

 

Imprezie towarzyszyć będą dmuchańce, pyszna kolorowa wata oraz stoiska z gastronomią.

 

 

 

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*