Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 kwietnia 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

NOWY SYSTEM BIBLIOTECZNY MAK +

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników, od 1 września br. Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbiegniewa Załuskiego w Gryficach wraz ze swoimi filiami stała się użytkownikiem nowego systemu bibliotecznego MAK+ (MakPlus).

Czym jest MAK+ i co ta zmiana oznacza dla czytelnika?

MAK+ jest nowoczesnym, elektronicznym i zintegrowanym systemem bibliotecznym, stworzonym i rozwijanym przez Instytut Książki. System umożliwia tworzenie elektronicznego katalogu bibliotecznego, bazy użytkowników placówki, rejestrację wypożyczeń i udostępnień zasobów oraz prowadzenie statystyki bibliotecznej. MAK+ jest rekomendowany przez Krajową Radę Biblioteczną.

Przejście na nowy system ułatwi pracę bibliotekarzom, ale główne korzyści odczują przede wszystkim czytelnicy. Dla zarejestrowanych czytelników dostępna będzie Aplikacja Czytelnika MAK+ (OPAC), której podstawowym plusem będzie możliwość rezerwacji książek online oraz dostęp do swojego konta bez wychodzenia z domu. Możliwe również będą przypomnienia o terminie zwrotu danego egzemplarza wysyłane na adres e-mail.

Dodatkowo, czytelnik wyrażając na karcie zobowiązań chęć do udostępnienia danych innym bibliotekom korzystającym z systemu bibliotecznego MAK+, będzie mógł skorzystać z uproszczonej procedury rejestracji w tych bibliotekach.
Uproszczona rejestracja w takim przypadku, polegać będzie na podaniu numeru PESEL i potwierdzeniu aktualności danych, co pozwoli na zaoszczędzenie czasu obydwu stronom – pracownikowi danej placówki oraz czytelnikowi. 
           

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*