Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:24 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

KAMPANIA "NIE DAJ SIĘ ZROBIĆ W SŁUPA"!

Kontrola Skarbowa przygotowała kampanię, której hasło przewodnie brzmi: „Nie daj się zrobić w słupa”. Podstawowym celem kampanii jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na zagrożenia związane z działaniami członków zorganizowanych grup przestępczych, mającymi na celu wyłudzenie środków z budżetu państwa.

Kampania będzie zwracać uwagę na edukację w zakresie bezpiecznego i zgodnego z obowiązującym prawem prowadzenia działalności gospodarczej. Jednocześnie chcemy ostrzec ludzi, aby nie dali się „wciągnąć” w przestępstwa podatkowe, a także wskazać na istniejące zagrożenia oraz poinformować o konsekwencjach wynikających z naruszenia przepisów prawa.

Kontrola Skarbowa podejmuje szereg działań prowadzących  do eliminowania procederu wyłudzania podatku VAT. Oprócz bezpośredniej walki z oszustami, niezwykle ważne jest informowanie o istniejących zagrożeniach, aby przestrzec osoby, które mogą stać się potencjalnymi ofiarami. Należy uświadomić ludzi, że wejście na drogę przestępstwa jest dość łatwe, natomiast rezygnacja z udziału w nielegalnej działalności nie zawsze jest prosta. „Wchodząc” do grupy przestępczej nie zawsze można się wycofać. A raz podjęta decyzja może wywrzeć wpływ na dalsze życie tej osoby, jak i jej najbliższych.

Każdy uczestnik oszustwa karuzelowego musi liczyć się z różnego rodzaju konsekwencjami: podatkowymi, karnymi i skarbowymi. Musimy pamiętać, że odpowiedzialność ponoszą nie tylko osoby, które organizują nielegalny proceder, ale i te, które zostają wykorzystane do podpisywania fikcyjnych faktur- wchodząc tym samym na drogę przestępstwa.

           

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*