Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/gryfice/public_html/gryfice.eu/images/biblioteka
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/biblioteka


Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:25 lutego 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Jesień już trwa, pogoda nie jest zbyt łaskawa - za oknami szaro i ponuro. Odczuwają to zwłaszcza najmłodsi, dlatego by rozweselić dziecięce buzie Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach przygotowała cykl imprez tematycznych, inspirowany Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek i Baśni.

To święto na całym świecie obchodzone jest w dniu 5 listopada lub 5 września, zaś w Miejskiej Bibliotece Publicznej uczniowie szkół podstawowych świętowali cały tydzień. Frekwencja dopisała. Od 5 do 12 listopada każda z podstawówek gminy Gryfice odwiedziła bibliotekę -  łącznie 11 klas ze szkół wiejskich i 4 klasy z gryfickiej „trójki’ i „czwórki”.

Każdego dnia program przewidywał 3-godzinne zabawy z ulubionymi bohaterami bajek telewizyjnych i książkowych. Jak na bibliotekę przystało nie mogło oczywiście zabraknąć głośnego czytania klasycznych baśni, które rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Nie obyło się też bez aktywności ruchowej, zwłaszcza przy przemieszczaniu się „Zaczarowanym baśniowym pociągiem” na kolejne stacje, gdzie na dzieci czekały bajkowe zagadki i zadania plastyczne. Na koniec - tradycyjnie już - słodki poczęstunek, który zawsze dodatkowo poprawia humor. Razem z dziećmi bawiły się także panie nauczycielki, wszak każdy z nas ma swoją ulubioną bajkę z dzieciństwa, a dziecięce piosenki rozweselają każdego, nawet w pochmurny dzień.

 

Informacja, zdjęcia: K. Jachowska

{gallery}biblioteka{/gallery}

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*