Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:22 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

WERNISAŻ TWÓRCZOŚCI HALINY POKORSKIEJ

W Muzeum i Galerii „Brama” 16 kwietnia 2013 br. miał miejsce wernisaż wystawy malarskiej Haliny Pokorskiej, która przyszła na świat w Nowogardzie, gdzie nadal mieszka i prowadzi własną galerię oraz pracownię projektowania wnętrz.
Od dzieciństwa dotknięta pasją twórczości w rysunku i malarstwie swój niewątpliwy talent uzupełnia studiami i uzyskała tytuł magistra sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1992 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.
Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek, tkaninę artystyczną, działania przestrzenne, projektowanie wnętrz mieszkalnych, użytkowych i mody. Swoje prace wystawiała na wystawach indywidualnych i zbiorowych m. in. w Polsce, Szwecji i Kairze.


Artystka w twórczych kręgach postrzegana jest za bardzo ciepłą, miłą i zarazem skromną osobę, która nie pozostawiła i tym razem najmniejszych wątpliwości, że jej prace zniewalają obserwatora i wpływają na jego osobiste postrzeganie świata sztuki. Wystawa wybitnie wyjątkowa, by nie powiedzieć, cytując jednego z gości: „…metafizyczna”.
Na wernisażu obecni byli uczniowie i przyjaciele Pani Haliny z Gryfic, Płotów, Trzebiatowa oraz gryficzanie ceniący sobie kolejne organizowane przez Gryficki Dom Kultury.
Halina Pokorska to niewątpliwie „nazwisko”, o czym można było się osobiście przekonać. Nazwisko, obok którego nie można przejść obojętnie. Pełna galeria podziwiających, piękne detale płócien są synonimem wyjątkowej wystawy, którą należy zobaczyć. Prezentowane prace, wydawałoby się znane skądinąd z innych wystaw, a jednak zupełnie nowe i inspirujące do tego, by na co dzień, wzbudzać w oglądających chęć dyskusji o sztuce przez duże „S”. Taka właśnie jest wystawa, którą można oglądać do 12 maja br. w Muzeum i Galerii „Brama”, na którą serdecznie zaprasza Gryficki Dom Kultury.

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*