Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

PIOSENKA NIE TYLKO DZIECIĘCA. JAK ONI ŚPIEWAJĄ?

Każdego roku wiosną, w Gryfickim Domu Kultury swoimi wokalami popisują się dzieci, młodzież i dorośli. W ubiegłą sobotę, 13. kwietnia Eliminacje do Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej oraz Przegląd Solistów Muzycznych i Zespołów Estradowych znów zgromadziły regionalne talenty.
 Przesłuchania trwały ponad 4 godziny. Przeważały głosy żeńskie, jednak znalazło się również kilku zdolnych wokalistów płci męskiej, którzy osiągnęli swoje małe sukcesy. Stawką były atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez gminę Gryfice oraz – co najważniejsze – możliwość reprezentowania powiatu w przeglądzie wojewódzkim. Stres, zarówno ten mobilizujący jak i paraliżujący, był więc nieodłącznym towarzyszem każdego występu. Jednak ciepły uśmiech publiczności i prowadzącej – dyrektor Róży Szuster pomagał rozładować napięcie. Kiedy opadły emocje, jury w składzie: Przewodniczący Andrzej Grochowski z Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, Krystyna Radom, Krzysztof Malicki, po ponad półgodzinnych obradach wybrało laureatów.
W Przeglądzie Piosenki Dziecięcej przyznawano nagrody w dwóch kategoriach. Awans do dalszego etapu konkursu otrzymały: Julia Modrzejewska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Cerkwicy za utwór „O kochaniu misia” i Wiktoria Sztandera z Gminnego Ośrodka Kultury w Rewalu za wykonanie piosenki „Cicho”. W grupie 6-9 lat wyróżniono ponadto: Marzenę Frankowską ze Szkoły Podstawowej w Brojcach, Julię Zaton z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach, Natalię Kwiatkowską ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gryficach, Przemysława Pudę z Publicznej Szkoły Podstawowej w Cerkwicy, Aleksandrę Derdzińską ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gryficach i Joannę Łukomską ze Szkoły Podstawowej w Brojcach. W kategorii 10-12 najlepiej spisali się: Gabriela Stogowska z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach, Jakub Oksiejuk ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Gryficach, Katarzyna Pawluch z Brojc, Kamila Pasternak, Jakub Mehal, Eliza Korozej,  (wszyscy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryficach), Julia Kolanek z Gminnego Ośrodka Kultury w Rewalu i grupa „Karniczanki” z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach.

Przegląd Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych to odrębny konkurs, w którym udział mogli wziąć gimnazjaliści, uczniowie szkół średnich i dorośli. Wśród nich bezkonkurencyjne okazały się: Karolina Goszczyńska z Liceum Ogólnokształcącego w Gryficach z piosenką „A jeśli nie znajdziesz...” i Marta Jagielska z Brojc w „Tangu na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Wyróżnienia miejscowe otrzymali ponadto: duet „Paweł i Bartek” z Gminnego Klubu Kultury w Karnicach i Sandra Płodziszewska z Gminnego Ośrodka Kultury w Rewalu. Laureatkom życzymy sukcesów na wyższym szczeblu konkursu, który odbędzie się 25. maja (piosenka dziecięca) i 08. czerwca (soliści i zespoły estradowe) w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.
© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*