Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:26 maja 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

PIOSENKA NIE TYLKO DZIECIĘCA. JAK ONI ŚPIEWAJĄ?

Każdego roku wiosną, w Gryfickim Domu Kultury swoimi wokalami  popisują się dzieci, młodzież i dorośli. W ubiegłą sobotę, 13. kwietnia Eliminacje  do Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej oraz Przegląd Solistów  Muzycznych i Zespołów Estradowych znów zgromadziły regionalne talenty.    

Przesłuchania  trwały ponad 4 godziny. Przeważały głosy żeńskie, jednak znalazło się również  kilku zdolnych wokalistów płci męskiej, którzy osiągnęli swoje małe sukcesy.  Stawką były atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez gminę Gryfice oraz –  co najważniejsze – możliwość reprezentowania powiatu w przeglądzie wojewódzkim.  Stres, zarówno ten mobilizujący jak i paraliżujący, był więc nieodłącznym  towarzyszem każdego występu. Jednak ciepły uśmiech publiczności i prowadzącej –  dyrektor Róży Szuster pomagał rozładować napięcie. Kiedy opadły emocje, jury w  składzie:

    • Przewodniczący Andrzej Grochowski z Zamku Książąt  Pomorskich w Szczecinie,
    • Krystyna Radom,
    • Krzysztof Malicki,

po ponad półgodzinnych obradach wybrało laureatów.               W  Przeglądzie Piosenki Dziecięcej przyznawano nagrody w dwóch kategoriach. Awans  do dalszego etapu konkursu otrzymały: Julia Modrzejewska z Publicznej Szkoły  Podstawowej w Cerkwicy za utwór „O kochaniu misia” i Wiktoria Sztandera z  Gminnego Ośrodka Kultury w Rewalu za wykonanie piosenki „Cicho”. W grupie 6-9  lat wyróżniono ponadto: Marzenę Frankowską ze Szkoły Podstawowej w Brojcach, Julię  Zaton z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach, Natalię Kwiatkowską ze Szkoły  Podstawowej Nr 3 w Gryficach, Przemysława Pudę z Publicznej Szkoły Podstawowej  w Cerkwicy, Aleksandrę Derdzińską ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gryficach i  Joannę Łukomską ze Szkoły Podstawowej w Brojcach. W kategorii 10-12 najlepiej  spisali się: Gabriela Stogowska z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach, Jakub  Oksiejuk ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Gryficach, Katarzyna Pawluch z Brojc,  Kamila Pasternak, Jakub Mehal, Eliza Korozej,  (wszyscy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w  Gryficach), Julia Kolanek z Gminnego Ośrodka Kultury w Rewalu i grupa  „Karniczanki” z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach.               Przegląd  Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych to odrębny konkurs, w którym udział  mogli wziąć gimnazjaliści, uczniowie szkół średnich i dorośli. Wśród nich  bezkonkurencyjne okazały się: Karolina Goszczyńska z Liceum Ogólnokształcącego  w Gryficach z piosenką „A jeśli nie znajdziesz...” i Marta Jagielska z Brojc w  „Tangu na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Wyróżnienia miejscowe  otrzymali ponadto: duet „Paweł i Bartek” z Gminnego Klubu Kultury w Karnicach i  Sandra Płodziszewska z Gminnego Ośrodka Kultury w Rewalu.               Laureatkom  życzymy sukcesów na wyższym szczeblu konkursu, który odbędzie się 25. maja  (piosenka dziecięca) i 08. czerwca (soliści i zespoły estradowe) w Zamku  Książąt Pomorskich w Szczecinie.

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*