Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:18 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

PODSUMOWANIE KONKURSU LITERACKIEGO "UTALENTOWANI"

W piątkowe popołudnie, 10 maja, Partnerstwo na Rzecz Kultury i Wspierania Rozwoju Społeczności Lokalnej w Gryficach, którego jednym z członków jest  Biblioteka, zorganizowało uroczyste podsumowanie Konkursu Literackiego „Utalentowani”. Przychodzący, „na dzień dobry”, dostawali w prezencie zbiór wierszy i opowiadań „Utalentowani …z szuflady na lady”. Gdy biblioteczna czytelnia zapełniła się zaproszonymi gośćmi, Lider Partnerstwa - Zofia Czasnowicz - przywitała laureatów, członków Partnerstwa oraz pozostałych uczestników spotkania.

Po krótkiej prezentacji multimedialnej, ukazującej „…drogę do sukcesu”, nastąpiło uroczyste wręczenie Poetom dyplomów i nagród w postaci piór wiecznych i długopisów firmy Parker. Natomiast Róża Czerniawska-Karcz (Prezes Związku Literatów Polskich Oddział w Szczecinie), która oceniała poetów, wręczyła Wiktorii Waszczuk, za zdobycie I miejsca, nagrodę ufundowaną przez szczeciński oddział ZLP. Po wspólnym zdjęciu zostały wręczone dyplomy i podobne upominki, tym razem w kategorii Opowiadanie. Po kolejnej sesji fotograficznej, Wiktoria, odczytała zebranym jeden ze zwycięskich wierszy. Później, w kuluarach przy kawie i herbacie, odbywały się ożywione dyskusje i snucie planów na przyszłość, nie tylko literacką.

Wydanie almanachu „Utalentowani” oraz nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu zostały sfinansowane dzięki pozyskaniu przez Bibliotekę środków z projektu „Aktywna Biblioteka” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Informacja i zdjęcia: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*