Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

GMINA GRYFICE W SIECI CORAZ LEPSZA

Według badań, internet jest najczęściej wykorzystywanym narzędziem w komunikowaniu się urzędów z podmiotami otoczenia. Szacuje się, że aż ok. 90% gmin, a jeszcze więcej urzędów ma swoją witrynę w sieci. Taka sytuacja dowodzi pełnej akceptacji internetu jako środka i kanału komunikowania. Jest to standard w procesie wymiany informacji między instytucją a interesariuszami, z którego korzystają zarówno urzędnicy, jak i osoby z otoczenia zainteresowane konkretnymi informacjami.

 

Wychodząc naprzeciw tym tendencjom postanowiliśmy przebudować i udoskonalić istniejącą stronę, dostępną pod adresem: www.gryfice.eu. Tym, co zostaje w dalszym ciągu niezmienne, jest jej aktualność. Wszystkie zapowiedzi wydarzeń, komunikaty urzędowe, ostrzeżenia, zawiadomienia o konkursach itp. pojawiają się z odpowiednim wyprzedzeniem w formie odrębnej zakładki – podręcznego kalendarzyka tygodniowego, a relacje z wydarzeń, po uprzednim rzetelnym przygotowaniu – w tym samym, lub następnym tygodniu. Większość się jednak zmieni.

Informacja+ rozrywka

Na samym początku pracy nad nową-starą witryną zmieniliśmy formę stylistyczną artykułów, a planujemy jeszcze je udoskonalić. Jak można zauważyć, każdy z nich ma inny charakter, bo każda wypowiedź jest innego gatunku. Rzeczowe komunikaty są zwięzłe i proste, reportaże w miarę możliwości bardzo wyczerpujące, nieprzewidywalne i ciekawe, a sprawozdania realne, dynamiczne chronologiczne i obrazowe, ale zarazem w stu procentach wiernie odzwierciedlające prawdziwe wydarzenia. Ponadto, ogromną zaletą jest ilość zdjęć, które, w miarę możliwości dołączamy do każdego artykułu. Dziś możemy mówić już właściwie o galeriach, nie o pojedynczych fotografiach.

Pomysłów nie brakuje. Nie chcemy publikować „suchych” komunikatów. Oficjalna strona gminy nie musi być nudna. Urzędowe informacje, takie jak: statut, uchwały, postanowienia, akty prawne, protokoły są dostępne w zakładce Biuletyn Informacji Publicznej, natomiast to, o czym piszemy na stronie głównej jest przede wszystkim informacją zredagowaną, w bardziej przystępnej formie (np. Ważne decyzje zapadły na Sesji Rady Miejskiej; Deklarację dotyczącą odpadów komunalnych będziemy składać przez internet itp.) Planujemy również, oprócz informacji jednostronnej, publikować wywiady i uruchomić informację zwrotną tak, aby Państwo mogli się z nami kontaktować.

Niekończąca się praca

Pierwszym krokiem w kierunku lepszej współpracy jest próba zaangażowania w redakcję wszystkich sołectw należących do gminy. Zaprosiliśmy do Świeszewa  przedstawicieli samorządów wiejskich, żeby zapoznać ich z naszym nowym projektem i zaproponować współpracę. Wszystko wskazuje na to, że nasze sołectwa również chętnie dołączą do „internetowej wspólnoty” gminy.

Wiele czasu i pracy kosztowało utworzenie kompletnej historii Gryfic i okolic. Nawiązaliśmy kontakt z pasjonatami, którzy pomogli zgromadzić cenne materiały (fotografie, mapy), dotarliśmy do starych publikacji na temat przeszłości regionu i stworzyliśmy przystępną i kompletną zakładkę na ten temat. To praca, której tak naprawdę nigdy nie ukończymy, ale warto, bo zainteresowanie jest duże. Tym bardziej, że już w tym miesiącu prawdopodobnie ukaże się, od dawna oczekiwana Monografia Gryfic.

Dynamiczny rozwój kontra stałe punkty

Niektóre aspekty prowadzenia dobrej strony internetowej stały się widoczne już w trakcie pracy. Poszczególne kategorie, w miarę gromadzenia informacji zostały tak bardzo rozbudowane, że najlepszym rozwiązaniem było utworzenie odrębnego miejsca na serwerze i ujęcie go w formie odnośnika na stronie głównej. Część gminnych instytucji indywidualnie prowadzi serwisy. Nie powielając ich, również zamieściliśmy odpowiednie przekierowania.

Dziś strona internetowa jest „wizytówką” regionu. Potencjalni turyści i inwestorzy zazwyczaj najpierw wirtualnie nas odwiedzają, po czym, w zależności od skutecznej promocji, decydują się na realną wizytę. Pamiętając o tym utworzyliśmy: po pierwsze wspomniany już rys historyczny, a po drugie – swego rodzaju niezbędnik pn. Gryfice pod ręką, który ułatwia poruszanie się po mieście. Dodatkowo wydzieliliśmy zakładki  na temat turystyki i podstawowych informacji regionalnych.

Uruchomienie aktualizowanej strony miało miejsce w Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego, 17 maja. Zachęcamy do wizyty!

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*