Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/gryfice/public_html/gryfice.eu/images/trzyglow
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/trzyglow


Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:26 lutego 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Bogumił, Aleksandra, Mirosława
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

PAPIEŻ PATRONEM SZKOŁY JUŻ 7 LAT

17 maja, w przededniu 93. rocznicy urodzin Jana Pawła II, trzygłowska podstawówka obchodziła swoje „imieniny”. Dokładnie siedem lat temu jej patronem oficjalnie został nasz Wielki Polak. Uroczystość była i podniosła, i wzruszająca.

Obecność na akademii była obowiązkiem dla tych, dla których oświata i pielęgnowanie pamięci o Papieżu mają szczególne znaczenie. Zarówno pamięć, jak i przybliżenie sylwetki Błogosławionego najmłodszemu pokoleniu były celem i tematem uroczystości. Zaproszenie przyjęli również między innymi: Burmistrz Andrzej Szczygieł, Ks. Dr Kazimierz Półtorak, Ks. Roman Banaś, Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Jan Daniłów, Doradca ds. Oświaty Roman Łobożewicz, Sekretarz Gminy Wanda Piwoni, Dyrektor Banku Spółdzielczego Sławomir Sidor oraz wieloletnia Skarbnik Gminy Janina Borowiecka.

 

Dojrzałość, talent, potrzeba

Uczniowie starszych klas prowadzili akademię sami. Widzieliśmy kolejno: scenki rodzajowe z życia Karola Wojtyły, wysłuchaliśmy przeglądu papieskiej historii, wzruszających wierszy i piosenek w niezwykle pięknym wykonaniu oraz krótkiej modlitwy. Młodzi prowadzący podkreślali wielokrotnie, że to święto jest okazją do przybliżenia postaci patrona szkoły tym uczniom, którzy z racji młodego wieku nie mogą go pamiętać. Ci natomiast z dużym przejęciem uczestniczyli w tej niezwykłej lekcji.

Nie tylko dziś, ale zawsze

Osoba Jana Pawła II to autorytet, którego wspomina się nie tylko w dniu Jego święta, jednak piątkowe spotkanie było dobrą okazją do podsumowania konkursu na najpiękniejszy wiersz o „Lolku”. Wyróżnieni otrzymali nagrody z rąk Burmistrza Gryfic, a laureatka pierwszego miejsca odczytała dla nas swój utwór.

Przedstawicielka Nadleśnictwa Gryfice również przekazała upominek dla szkoły i zaprosiła wszystkich „solenizantów” do odwiedzenia swojego miejsca pracy. Na zakończenie uroczystości Dyrektor Szkoły Sławomir Rospondek podziękował za obecność i zaprosił nas do obejrzenia przygotowanej specjalnie na tę okazję wystawy pamiątek związanych z Wielkim Polakiem oraz wpisania się do pamiątkowej księgi szkoły. Ks. Kazimierz Półtorak  podkreślił, że dobrze jest mieć takie miejsce, w którym takie zbiory są bezpieczne i dobrze wykorzystane. Takim miejscem jest właśnie szkoła w Trzygłowie.

Pracownikom i uczniom życzymy opieki Patrona Jana Pawła II na długie lata!  

{gallery}trzyglow{/gallery}

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*