Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 kwietnia 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W RAMACH PROJEKTU "WYRÓWNAĆ SZANSE"

Projekt WYRÓWNAĆ SZANSE w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany jest w Szkole Podstawowej w Prusinowie od grudnia 2012 roku.

Działaniami objęci są uczniowie  klas IV - VI. Biorą oni udział w siedmiu różnych zajęciach pozalekcyjnych. Uczestnicy zajęć  dziennikarskich, które prowadzi pani Anna Zięba, zapoznają się z zawodem dziennikarza, redagując gazetkę szkolną.

Poznają różne formy wypowiedzi, np: wywiad, który przeprowadzili z mieszkańcami Prusinowa i panią Małgorzatą Krawczyk- dyrektor szkoły. Wywiady zostały zapisane kamerą video. Młodzi dziennikarze odwiedzili również Radio Szczecin, gdzie zobaczyli, jak powstają audycje radiowe. W ten sposób przygotowali się do tworzenia własnej audycji.

Pani Ilona Barczak prowadzi zajęcia Warsztaty z angielskiego. Podczas zajęć uczniowie poszerzają swoją wiedzę i umiejętności z języka angielskiego. Tworzyli prezentacje, plakaty, prace plastyczne i komiksy związane z Wielką Brytanią.

Na zajęciach regionalnych, które prowadzi pani Ewa Lewicka uczniowie tworzyli drzewo genealogiczne swojej rodziny. Poznali tradycje i historię własnej szkoły. Projektowali i wykonali herby własnych miejscowości.

Zajęcia Poznaj siebie prowadzone przez panią Żanetę Bartczak umożliwiają poznanie własnych możliwości i zainteresowań oraz świata zawodów. Być może zajęcia te pozwolą już teraz wybrać dzieciom  przyszły zawód.

Ci uczniowie, którzy lubią matematykę biorą udział w zajęciach Matematyka z komputerem  prowadzonych przez panią Kingę Wrzesińską. Uczestnicy tych zajęć poznają między innymi sylwetki sławnych matematyków. Przygotowali prezentację multimedialną o Eratostenesie. 

W Klubie odkrywców pod kontrolą pani Małgorzaty Krawczyk uczniowie przeprowadzają doświadczenia z zakresu optyki, elektryczności i właściwości ciał. Uczą się mikroskopowania i wnioskowania na podstawie obserwacji, eksperymentów i doświadczeń. Prowadzą obserwacje w terenie.

Uczestnicy zajęć Zdrowo i bezpiecznie żyj prowadzonych przez pana Tomasza Olejnika wyjeżdżają na basen i uczą się aktywnie spędzać czas. Natomiast z panią Grażyną Stańczyk poznają zasady zdrowego odżywiania się i bezpiecznego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Mają możliwość zdobycia karty rowerowej.

W ramach Projektu WYRÓWNAĆ SZANSE w dniach 30 czerwca - 4 lipca uczniowie wyjadą na wycieczkę do Warszawy, która w całości jest finansowana z środków  Europejskiego Funduszu Społecznego.

   

 Asystent koordynatora projektu

 Grażyna Iwańczyk- Stańczyk

  

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*