Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:18 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11kotkow.10891507_409068295922585_5263339580287993859_ngk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/legimi gryficegk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.11listopada.ulotka gazety 2gk-is-96.jpglink
http://gryfice.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/galerie.LACZWARTKI.prod.ceidg.gov.plgk-is-96.jpglink
«
»
Loading…
A+ A A-

KONSULTACJE SPOŁECZNE W PRUSINOWIE

Po przyjęciu uchwały Rady Miejskiej w Gryficach o konsultacjach społecznych, w których to większość decyduje o inwestycjach na terenie sołectw gminy czy miasta, zostały zwołane pierwsze konsultacje.

Burmistrz Andrzej Szczygieł zwołał takowe konsultacje w Prusinowie na dzień 27 maja br. Chodziło o lokalizację boiska ze sztuczną nawierzchnią. Na spotkaniu byli obecni: burmistrz, dyrektor szkoły w Prusinowie Małgorzata Krawczyk, sekretarz Wanda Piwoni, sołtys Maria Szafrańska i około 30 mieszkańców Prusinowa, w tym dzieci.

 Po wymianie zdań, w głosowaniu jawnym przyjęto, że stare boisko przy szkole zostanie zmodernizowane i powstanie na nim boisko wielofunkcyjne o wymiarach 34 m x 12 m, z oznaczeniem linii do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną. Teren jest już monitorowany przy szkole.

Za taką lokalizacją boiska głosowało 16 osób, przeciwnego zdania było 9 osób.

Ale na tym konsultacji nie zakończono. Pan Krystian Burczy oraz Jarosław Biskup  poruszyli temat dostępności do zbiornika retencyjnego w Prusinowie, zamkniętego na dwie kłódki.

W ramach projektu oczyszczania zbiorników wodnych p.poż. bajorko zostało oczyszczone, odmulone i stało się całkiem ładnym terenem rekreacyjnym. Młodzież z Prusinowa zarybia zbiornik wodny i teraz chciałaby łowić w nim jakby swoje ryby. Niestety nie może, ponieważ cały teren jest ogrodzony, wjazd i wejście zamknięte na kłódki. Według zawartej umowy na dofinansowanie, stawek musi być ogrodzony, bo w innym przypadku dofinansowanie zostanie cofnięte.

Młodzież z Prusinowa uważa, że dostęp do stawu powinien być otwarty z możliwością łowienia ryb, a nawet kąpieli, bo woda w nim jest czysta, a teren wokoło można zagospodarować np. ławkami.

Tekst: Gazeta Gryficka

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*